PARTNER PORTALU
  • BGK

Tłumy gdańszczan przeszły pod Martwą Wisłą

  • pt    20 października 2014 - 09:46
Tłumy gdańszczan przeszły pod Martwą Wisłą

Ponad 16 tysięcy osób obejrzało budowę tunelu biegnącego pod Martwą Wisłą. W niedzielę 19 października odbył się Dzień Otwarty Tunelu – wyjątkowa okazja do przyjrzenia się z bliska tej inwestycji.
- Liczba jest szacunkowa bo nasze liczniki z trudem nadążały za zwiedzającymi. Liczba zwiedzających przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy GIK dla www.gdansk.pl.

Uczestnicy dnia otwartego wyjątkowej gdańskiej inwestycji mieli do pokonania 1,5-kilometrowy dystans. W najniższym miejscu poruszali się 35 metrów poniżej powierzchni przepływającej nad ich głowami rzeki.

Czytaj: Zobacz jak Gdańsk buduje tunel

Wyjątkowy przemarsz odbywał się od strony Letnicy, do węzła Ku Ujściu znajdującego się na granicy Przeróbki i Stogów. Po drodze gdańszczanie mogli zobaczyć m.in. prace związane z budową przejść poprzecznych pomiędzy dwoma bliźniaczymi nitkami tunelu. A także prace związane z budową konstrukcji jezdni.

  Czytaj też:  Nowelizacja ustawy o drogach może mieć opłakane skutki dla gmin   

Dziś jeszcze pieszo, ale już w przyszłym roku gdańszczanie pojadą tunelem samochodami. Zakończenie wartej 885 mln zł inwestycji planowane jest na czerwiec 2016 roku.

Tunel, to część Trasy Słowackiego, która łączyć ma gdańskie lotnisko z portem. Tunel to również połączenie z biegnącą przez Stogi Trasą Sucharskiego. Tunel pod Martwą Wisłą jest wyjątkowym obiektem inżynieryjnym, który jako jedyny w Polsce został wydrążony maszyną TBM.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.