PARTNER PORTALU
  • BGK

To będzie nowa ikona Łeby?

  • PropertyDesign.pl    22 lipca 2016 - 16:57
To będzie nowa ikona Łeby?
Budynek poprzez swoje rozwiązania architektoniczne i funkcjonalne będzie głęboko zakorzeniony w miejscu i regionie w którym powstanie. (Fot. plus3-architekci )

• Konkurs urbanistyczno-architektoniczny na projekt Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie został rozstrzygnięty.
• Zwyciężyła warszawska pracownia plus3-architekci.
• Projekt ma szansę stać się nową ikoną Łeby oraz miejscem współtworzenia tożsamości tego regionu.
Pracownia plus3-architekci  w ciągu ostatnich kilku lat z impetem startowała w wielu konkursach architektonicznych, również międzynarodowych. Zdobyte w ten sposób doświadczenie zaprocentowało w 2016 roku już trzema zwycięstwami, w tym dwa z nich należą do wyjątkowo prestiżowych: muzeum w Łebie, oraz nowa siedziba akademii muzycznej w Bydgoszczy.

Zwycięski projekt ma szansę stać się nową ikoną Łeby oraz miejscem współtworzenia tożsamości tego regionu. Budynek poprzez swoje rozwiązania architektoniczne i funkcjonalne będzie głęboko zakorzeniony w miejscu i regionie w którym powstanie.

Charakter obiektu określa przede wszystkim frontowa falująca fasada, pokryta giętymi drewnianymi listwami. Bryła może przywodzić na myśl wypłukany przez morskie prądy kawałek drewna. Swym kształtem i lekkim nachyleniem nawiązuje także do kadłubów statków, fal i nadmorskich wydm. Warto także zwrócić uwagę na nietuzinkowe rozwiązanie elewacji bocznych, z których zwieszono okrętowe liny. Będzie to na pewno lokalna atrakcja, oraz element animujący fasady. Pomiędzy linami ukryto zewnętrzną klatkę schodową prowadzącą na punkt widokowy na dachu.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Jaki, 2016-08-09 16:01:06

    Warto będzie zobaczyć owe gięte listwy za jakieś 5-8 lat.