PARTNER PORTALU
  • BGK

Tomaszów Lubelski zyska nowczesną galerię handlową

  • propertynews.pl    21 stycznia 2014 - 12:20
Tomaszów Lubelski zyska nowczesną galerię handlową

Galeria Rynek w Tomaszowie Lubelskim zostanie rozbudowana. Inwestorem jest spółka Motozbyt Kazimierza Podhajnego. Projekt nowoczesnego centrum handlowego z dużą ilością przeszkleń oraz wykończeń aluminiowych przygotowało biuro Plan+ z Dębicy.
- Prace, w wyniku których powstanie 7-7,5 tys. mkw. nowej powierzchni handlowej, zostaną rozpoczęte na wiosnę 2014 roku - mówi Kazimierz Podhajny. - Już teraz w funkcjonującej galerii notujemy 20 tys. wejść dziennie, a w nowej części pojawią się zarówno nowi najemcy, jak i już obecni zwiększą użytkowaną powierzchnię - dodaje.

Wśród nowych najemców pojawi się CCC, drogeria Hebe, a Boti powiększy powierzchnię handlową. Zaplanowano trzy kondygnacje galerii oraz parking podziemny na 120 miejsc.

- Budynek mieści się w strefie chronionej przez konserwatora zabytków - mówi Wiesław Kania, właściciel pracowni Plan+. - Staraliśmy się, żeby projekt był nowoczesny, ale z poszanowaniem tradycji miejsca. Galeria utrzymana jest w barwach grafitowo-popielowych i kolorze ceglanym. Elewacja została wzbogacona drewnem - świerkiem skandynawskim. W koncepcji chodziło nam o to, aby podnieść standardy i walory użytkowe Śródmieścia Tomaszowa Lubelskiego - tłumaczy.

Grupa Plan+ z Dębicy ma za sobą koncepcje architektoniczne, plany zagospodarowania terenu, projekty indywidualne wielu budynków. Pracownia powstała w 1997 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.