PARTNER PORTALU
  • BGK

Top Inwestycje Komunalne 2016: Najlepsze inwestycje nagrodzone. Oto laureaci

  • AW    19 maja 2016 - 19:48
Top Inwestycje Komunalne 2016: Najlepsze inwestycje nagrodzone. Oto laureaci
Top Inwestycje Komunalne 2016: Nagrody zostały rozdane

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach byliśmy świadkami uroczystego ogłoszenia wyników i wręczenia wyróżnień V edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne. Stolicę Śląska licznie odwiedzili samorządowcy z całej Polski.
Uroczysta gala, impreza towarzysząca VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego, zgromadziła wielu znamienitych gości - uczestników Kongresu, który od 18 maja odbywa się w Katowicach, samorządowców, dyplomatów, polityków, ekspertów.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne to doroczna inicjatywa serwisu Portalsamorzadowy.pl i Grupy PTWP. Celem konkursu jest niezmiennie wskazanie najlepszych praktyk inwestycyjnych oraz docenienie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces, dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom.

- Przedsięwzięcia inwestycyjne inicjowane i prowadzone przez gminy i miasta w takich dziedzinach jak infrastruktura, ochrona środowiska, edukacja i kultura sprawiają, że żyjemy, pracujemy i przemieszczamy się inaczej – wygodniej, sprawniej, efektywniej. To istotne kwestie dla inwestorów rozważających biznesowe decyzje o lokalizacji swoich przedsięwzięć - mówił witając gości Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, wydawca serwisu Portalsamorzadowy.pl

Redakcja przeanalizowała setki inwestycji komunalnych z całej Polski. Z okazji 5-lecia konkursu wybranych zostało trzydzieści nominowanych inwestycji. Prawidłowa ocena projektów Top 10 Inwestycji Komunalnych 2016 była możliwa dzięki Radzie Konsultacyjnej pod przewodnictwem prezydenckiego ministra Andrzeja Dery, która wsparła konkurs. 

- Bycie laureatem tego konkursu to ogromny zaszczyt dla samorządowców - podkreślał Andrzej Dera, dodając, że rada miała trudne zadanie wyboru 10 laureatów. - Te inwestycje mają wpływ na rozwój nie tylko danego miasta, ale i kraju. Mądrze zainwestowane pieniądze dają w przyszłości ogromne korzyści. Co warte podkreślenia zauważono projekty rożnych samorządów - od małych miejscowości po duże aglomeracji. Skala inwestycji była przez to różna, ale wszystkie charakteryzują się odwagą, wręcz wizjonerskim podejściem. Zadowolenie mieszkańców jest motorem do takich inwestycji. Rozmach ich jest godny zauważenia - dodał minister.

Projekty, które w największym stopniu przyczyniły się do rozwoju gospodarki i mieszkańców, zasługujące zdaniem ekspertów na tytuł Top Inwestycji Komunalnej 2016 to:

- Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013;

- Centrum Edukacyjno-Turystyczne Naturum w Rudzie Sułowskiej w gminie Milicz;

- Drogowa Trasa Średnicowa Katowice-Gliwice;

- Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie;

· Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach;

- Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej im. Rodziny Ulmów;

- Rewitalizacja dworca PKP oraz terenów przydworcowych w Sopocie;

- Stacja tankowania gazem ziemnym w Śremie;

- Strefa Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne” w Tarnowie;

- Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim.×