PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń dofinansuje konserwację zabytków

  • PAP    22 stycznia 2014 - 16:43
Toruń dofinansuje konserwację zabytków

Władze Torunia przeznaczyły 900 tys. zł dotacji na przeprowadzenie w 2014 r. prac konserwatorskich i restauratorskich w zabytkowych obiektach należących kościołów, osób prywatnych, instytucji i stowarzyszeń.
Obiekty muszą być wpisane do rejestru zabytków. Wsparcie może zostać przeznaczone m.in. na: sporządzenie ekspertyz technicznych i konserwatorskich, wykonanie dokumentacji, zakup materiałów konserwatorskich i budowlanych, stabilizację konstrukcji, odnowienie tynków i okładzin architektonicznych, modernizację instalacji elektrycznej, zakup i montaż instalacji przeciwwłamaniowej, przeciwpożarowej i odgromowej.

Czytaj też:  Urzędnicy zadecydują o zabytkach, nawet prywatnych

Wnioski o dotacje przyjmuje Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków do końca lutego. W przypadku nierozdysponowania wszystkich środków, wnioski będzie składać jeszcze do 30 kwietnia.

Toruń od 10 lat przyznaje dotacje na ratowanie zabytków, których odnowa jest bardzo kosztowana i często przekracza możliwości właścicieli. Bez pomocy ze strony miasta wiele cennych budynków i detali architektonicznych mogłoby ulec zniszczeniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.