PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń opracowuje program rewitalizacji do 2023 roku i liczy na środki unijne

  • MN    27 grudnia 2016 - 15:32
Toruń opracowuje program rewitalizacji do 2023 roku i liczy na środki unijne
Wyznaczony do rewitalizacji obszar zamieszkuje 21,9 proc. mieszkańców Torunia. (fot. Toruń, pixabay.com)

• Bydgoskie Przedmieście, Podgórz i Stare Miasto – to obszary w Toruniu, które zostały zaproponowane do rewitalizacji.
• Jeśli radni przyjmą uchwałę, pojawi się w przyszłości możliwość skorzystania z unijnego dofinansowania.
• Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta w tej sprawie.
Władze Torunia poznały opinie mieszkańców dotyczące propozycji wyznaczonego obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie miasta. Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia, w czwartek 29 grudnia, radni pochylą się nad uchwałą w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.

- Projekt uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i do rewitalizacji to pierwszy etap dojścia do uchwalenia gminnego programu rewitalizacji Torunia do roku 2023 – mówi Maja Lewandowska-Robak, dyrektor Wydziału Rozwoju i Programowania Europejskiego UM Torunia.

– Bydgoskie Przedmieście, Podgórz i Stare Miasto to obszary, które wskazaliśmy do rewitalizacji. Jeżeli uchwała zostanie przyjęta w tej postaci, będzie to oznaczało, że na obszarze tych trzech jednostek będzie można korzystać ze specjalnego dofinansowania unijnego, przy czym to nie tylko gmina będzie mogła korzystać, ale również inni beneficjenci, np. wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie czy organizacje pozarządowe - dodaje.

Czytaj też: Są środki na konserwację 10 najważniejszych zabytków Krakowa

Bydgoskie Przedmieście, Podgórz oraz Stare Miasto to obszar rewitalizacji zajmujący 15,2 proc. powierzchni gminy i jest zamieszkały przez 21,9 proc. mieszkańców.

Przeprowadzone zostały również konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Torunia. Konsultacje ogłoszono 31 października 2016 r. Rozpoczęto je 8 listopada.

Łącznie złożono 43 formularze konsultacyjne. W ramach procesu partycypacji społecznej zorganizowano również dwa spotkania konsultacyjne. Jak informuje magistrat, w wyniku konsultacji zapisy projektu uchwały nie uległy zmianie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.