PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń rozbudowuje DPS. Przybędzie 56 miejsc dla seniorów

  • Rynekseniora.pl    20 czerwca 2016 - 18:20
Toruń rozbudowuje DPS. Przybędzie 56 miejsc dla seniorów

Przetarg na rozbudowę DPS-u przy ul. Szodsa Chełmińska w Toruniu potrwa do 27 czerwca 2016 r. (fot. Fotolia)

• Do 27 czerwca trwa ogłoszony przez Urząd Miasta Torunia przetarg na rozbudowę Domu Pomocy Społecznej przy ul. Szosa Chełmińska 220.
• Zwycięzca ma do 20 listopada 2017 r. wybudować trzykondygnacyjny budynek dla 54 podopiecznych.
• Obiekt ma być połączony specjalnym łącznikiem z obecnie działającym DPS-em, a miasto zarezerwowało w budżecie na realizację inwestycji ponad 11,1 mln zł.
Projekt inwestycji zakłada, że w nowym budynku znajdować się będą pokoje jedno- i dwuosobowe (z łazienką i ubikacją), w pełni wyposażona kuchnia, a także zaplecze socjalne, pomieszczenie do terapii zajęciowej (na parterze), rehabilitacyjne (na pierwszym piętrze) oraz kulturalno-oświatowe. Z terapii zajęciowej i rehabilitacji będą mogły także korzystać osoby objęte opieką dzienną (nie mieszkające na stałe w DPS-ie) - ale nie więcej niż 30 podopiecznych.

W budynku znajdować się będzie 54 miejsc noclegowych dla stałych mieszkańców oraz dodatkowe dwa miejsca noclegowe w pokojach gościnnych. Budynek posiadać będzie powierzchnię wewnętrzną 4,44 tys. m kw.

Stworzenie 56 nowych miejsc mieszkalnych ma wiązać się z "pojawieniem" 36. nowych pracowników. W obiekcie ma pracować dwóch fizjoterapeutów, trzech terapeutów zajęciowych, dwóch pracowników socjalnych oraz łącznie 26 pielęgniarek, opiekunek i pokojowych (samych opiekunek ma być osiem, a pielęgniarek - sześć).

W "Wieloletniej prognozie finansowej miasta Torunia na lata 2016-2041" na rozbudowę istniejącego DPS-u o nowy budynek zarezerwowano kwotę 11 127 304 zł.

Cały artykuł czytaj na Rynekseniora.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.