Toruń unieważnił przetarg na salę koncertową

Władze Torunia unieważniły przetarg na budowę wielofunkcyjnej sali koncertowej, gdyż złożone oferty były zbyt drogie.
Toruń unieważnił przetarg na salę koncertową
Wyceniane przez magistrat na prawie 140 mln zł prace budowlane są już o dwa lata opóźnione z powodu kłopotów z projektem, który powinien być zrealizowany do 2015 r.

Jak poinformowała Magdalena Krzyżanowska z biura prasowego toruńskiego magistratu, w ramach przetargu wpłynęły dwie oferty: od hiszpańskiej firmy Aldesa Construcciones SA na kwotę 179,1 mln zł oraz konsorcjum firm Mostostal Warszawa SA (lider) i Acciona Infraestructuras SA (partner) na kwotę 184,2 mln złotych.

„W trakcie otwarcia ofert przewodniczący komisji przetargowej poinformował, że kwota przeznaczona na wybudowanie tego obiektu to 138 mln 997 tysięcy złotych. Ponieważ obydwie złożone oferty przekroczyły założoną kwotę, komisja przetargowa podjęła decyzję o unieważnieniu tego postępowania przetargowego” – zaznaczyła Krzyżanowska.

Zaskoczeniem była już niewielka liczba ofert. Po ogłoszeniu przetargu aż 13 firm było zainteresowanych budową, ale po zapoznaniu się z wymaganiami inwestora tylko dwie zdecydowały się na złożenie swoich propozycji cenowych.

Zgodnie z wymogami UE budowa, jako współfinansowana z funduszy unijnych, musi zostać zakończona w 2015 roku. W tej sytuacji urzędnicy sprawdzają, czy można – bez naruszania unijnych procedur – zmienić harmonogram budowy, a także ograniczyć jej zakres lub przeznaczyć na prace budowlane pieniądze zarezerwowane w budżecie na inne wydatki związane z budową obiektu.

Zwiększenie funduszy na inwestycję w przyszłorocznym budżecie miasta jest niewykonalne. Władze Torunia dotychczas nie przedstawiły projektu przyszłorocznych dochodów i wydatków, ale już zapowiedziały, że dodatkowe pieniądze na inwestycje będą mogły pochodzić tylko z zewnątrz.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE