PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń zabiega tymczasowy most

  • PAP    16 listopada 2010 - 20:08

Z wnioskiem o wybudowanie przez wojsko tymczasowej przeprawy przez Wisłę w Toruniu wystąpił we wtorek prezydent miasta Michał Zaleski - poinformowała rzeczniczka magistratu Aleksandra Iżycka.
Przeprawa miałaby powstać na czas budowy drugiego w mieście stałego mostu drogowego, którą już rozpoczęto i która ma być zakończona latem 2013 r. Przeprawa pozwoliłaby na usprawnienie ruchu w mieście i remont starego mostu. 

- Wcześniej zabiegaliśmy o wsparcie budowy tymczasowej przeprawy w resorcie infrastruktury, ale bez powodzenia. Obecnie dowiedzieliśmy się w Ministerstwie Obrony, że wojska inżynieryjne mogą wznieść w Toruniu przeprawę nieodpłatnie, a miasto musiałby pokryć jedynie koszty infrastruktury dojazdowej, tj. około 15 milionów złotych - powiedziała Iżycka.

Toruń już wcześniej przymierzał się do wybudowania tymczasowej przeprawy. Opracowane koncepcje przewidywały wzniesienie prowizorycznego mostu długości 1,3 kilometra ze składanych konstrukcji stalowych. Koszt przedsięwzięcia, w zależności od wariantu, sięgał od 50 do 72 milionów złotych, na co miasta nie było stać. Na dodatek przewidywano, że budowa przeprawy może potrwać nawet do 1,5 roku, podczas gdy rozpoczęta już budowa drugiego mostu stałego potrwa 2 lata i osiem miesięcy.

Czytaj też:

Pierwsza łopata pod budowę mostu w Toruniu 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.