PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń zbiera pomysły ws. przebudowy Placu Rapackiego

  • AT    13 lutego 2013 - 10:32
Toruń zbiera pomysły ws. przebudowy Placu Rapackiego

Miejski Zarząd Dróg zaprasza mieszkańców do zgłaszania propozycji dotyczących przebudowy Placu Rapackiego W Toruniu.




MZD w Toruniu wraz z Urzędem Miasta przygotowują się do przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących opracowania koncepcji przyszłościowego zagospodarowania przestrzeni publicznej Placu Rapackiego i otoczenia. W toku dotychczasowych prac związanych z tym zagadnieniem powstały trzy koncepcje przebudowy tego obszaru, które zostaną poddane konsultacjom zaplanowanym na marzec 2013 r.

Zanim jednak zaczną się konsultacje MZD i UM chcą sprawdzić czy są jeszcze inne pomysły - mieszkańców Torunia, biur projektowych, organizacji pozarządowych - odnośnie przyszłego wyglądu Placu Rapackiego.

Do 21 lutego 2013 r., Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zbiera dodatkowe propozycje.

Złożone w tym czasie koncepcje zostaną poddane wstępnej ocenie specjalistów z Miejskiego Zarządu Dróg, wspieranych przez grupę ekspercką, w skład której wejdą m.in. urzędnicy odpowiedzialni za kształtowanie przestrzeni miejskiej i spójność zabytkowego układu urbanistycznego miasta, profesorowie uniwersyteccy zajmujący się zagadnieniami drogowymi, inżynierowie z firm projektujących nowoczesne drogi, przedstawiciele samorządów zawodowych związanych z branżą drogową.

Spośród zgłoszonych propozycji, grupa ekspercka wskaże oryginalne pomysły spełniające podstawowe kryteria funkcjonalne i techniczne stosowane w drogownictwie. Wyłonione koncepcje uzupełnią listę projektów przygotowanych przez miasto i zostaną razem z nimi poddane konsultacjom społecznym.

Szczegóły dotyczące składania propozycji tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.