PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruńska ulica w remoncie

  • PAP    30 listopada 2012 - 10:09
Toruńska ulica w remoncie

Jeden z najbardziej ruchliwych wyjazdów z Torunia - ulica Nieszawska - przejdzie kapitalny remont kosztem 8,5 mln zł. Ulica zyskała szczególnie złą sławę, gdy dwa lata temu w gigantycznej kałuży utonął na niej samochód osobowy.
"Ulica Nieszawska ma duże znaczenie dla kierowców, jest drogą wojewódzką nr 273, a także stanowi alternatywę dla połączeń pomiędzy drogą krajową nr 1 a drogą krajową nr 10 i S-10. Wyłoniono już wykonawcę prac remontowych, którym będzie Strabag, a na realizację zadania firma będzie miała czas do 30 kwietnia 2014 roku" - poinformowała rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Ulica nie ma teraz ani poboczy ani chodników. Regularnie - zwłaszcza po zimie - pojawiają się tam dziury, którym tylko na krótko pomagają doraźne naprawy.

Dwa lata temu media w całym kraju publikowały zdjęcia gigantycznej kałuży na ulicy Nieszawskiej, w której utonęło przejeżdżające tamtędy auto osobowe. Dziura powstała wprawdzie w wyniku awarii wodociągu, ale incydent przyspieszył decyzję o kapitalnym remoncie ulicy.

"W ramach inwestycji ulica zostanie zbudowana praktycznie od nowa. Poprawi się bezpieczeństwo zarówno pieszych, rowerzystów jak i kierowców: powstanie chodnik i ścieżka rowerowa, a także zatoki autobusowe i oświetlenie" - zaznaczyła rzeczniczka.

Na realizację prac toruński magistrat uzyskał prawie 4 mln zł dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego. Była to pierwsza dotacja przyznana w Kujawsko-pomorskiem, w konkursie o dofinansowanie projektów dotyczących modernizacji i przebudowy dróg powiatowych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.