PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruńskie korty pod dachem

  • GK    2 listopada 2012 - 10:40
Toruńskie korty pod dachem

W Centrum Sportowo-Rekreacyjnym MOSiR na toruńskiej Skarpie powstaje zadaszona hala tenisowa. Pomieści cztery korty, na których można będzie grać przez okrągły rok.
Hala o wymiarach 75 m na 40 m ma konstrukcję łukową, której dach jest wsparty na 12 łukach z drewna klejonego, pokrytego blachą tytanowo-cynkową.

Mieścić będzie 4 pełnowymiarowe korty tenisowe, na których będzie można rozgrywać turnieje zgodnie z międzynarodowymi przepisami gry w tenisa. Korty będą miały nawierzchnię posiadającą certyfikat ITF w kategorii 1 bądź 2, tzn. "wolne" lub "średnio wolne". Konkretny rodzaj nawierzchni będzie znany do końca br.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma budowlana Fijałkowski z Torunia, która wygrała przetarg oferując wykonanie obiektu za ok. 4,5 mln zł. Budowa ruszyła w sierpniu br. i ma być zakończona w maju 2013 roku.

Zespół kortów na Skarpie został otwarty wiosną 2010 roku. Nowoczesny obiekt w sąsiedztwie lasu zastąpił dotychczasowe korty w centrum miasta, likwidowane w związku z planowaną budową sali koncertowej na Jordankach.

Obejmuje 9 kortów tenisowych z nawierzchnią ceglaną, 1 kort z trawą syntetyczną, kort centralny z trybunami, ściankę treningową, szatnię z prysznicami, restaurację i parking na ponad 100 miejsc. Inwestycja kosztowała miasto ponad 7 mln zł.

Jak informuje toruński magistrat, miłośnicy tenisa mogą korzystać z kortów codziennie od godz. 8.00 do 22.00 (w weekendy o godz. 9.00). Obecnie, ze względu na koniec sezonu i trwające roboty budowlane, korty są nieczynne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.