PARTNER PORTALU
  • BGK

Tramwaje Śląskie wyremontują odcinek ul. Katowickiej w Bytomiu

  • bad    9 kwietnia 2015 - 13:29
Tramwaje Śląskie wyremontują odcinek ul. Katowickiej w Bytomiu

Ta inwestycja jest bardzo ważna dla poprawy komfortu jazdy w Śródmieściu Bytomia. Fot. mat. prasowe.

Po remoncie znikną koleiny i będzie jeździło się bezpieczniej. Tramwaje Śląskie rozpoczynają remont torowiska w ul. Katowickiej, od ul. Jagiellońskiej do pl. Sikorskiego.
Mimo, iż inwestycja obejmuje zaledwie 110-metrowy odcinek torowiska tramwajowego jest bardzo ważna dla poprawy komfortu jazdy w Śródmieściu Bytomia. Modernizacja obejmie między innymi remont torowiska od skrzyżowania ul. Katowickiej i pl. Sikorskiego do skrzyżowania ul. Katowickiej z ul. Jagiellońską, dwa rozjazdy z pl. Sikorskiego do ul. Katowickiej i z ul. Katowickiej do ul. Jagiellońskiej oraz fragment toru w ul. Katowickiej na wysokości skrzyżowania z ul. Piastów Bytomskich. Prace mają się rozpocząć już w sobotę, 11 kwietnia i będą realizowane w dwóch etapach.

Czytaj też: Bytom z unikatowym systemem gromadzenia danych

W pierwszej kolejności (do 15 maja) prace obejmą tor na łuku oraz na wprost, a także rozjazd z ul. Katowickiej w ul. Jagiellońską. W drugim etapie (od połowy maja) wyremontowane zostanie torowisko tramwajowe w ulicy Katowickiej od skrzyżowania z ul. Jagiellońską do skrzyżowania z pl. Sikorskiego, rozjazd z pl. Sikorskiego do ul. Katowickiej oraz fragment toru w ul. Katowickiej na wysokości skrzyżowania z ul. Piastów Bytomskich.

Wraz z rozpoczęciem prac na ul. Katowickiej i Jagiellońskiej zostanie w tym rejonie zawieszony ruch tramwajowy. Zmieniono zostaną rozkłady jazdy dla linii tramwajowych nr: 5, 6, 7, 9, 17, 19, 29, 36, 39 oraz zawieszone będzie funkcjonowanie linii tramwajowych nr 30 i 47. Tramwaje nie będą kursować na odcinku od pl. Sikorskiego w kierunku Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej. Na czas remontu uruchomiona zostanie tymczasowa autobusowa komunikacja zastępcza T-19, która będzie kursowała na odcinku od Urzędu Miejskiego do pl. Sikorskiego (w obu kierunkach).

Ponadto w godzinach wieczornych i nocnych prowadzony będzie ruch tramwajów zjeżdżających do zajezdni w Bytomiu - Stroszku ulicą Moniuszki „pod prąd”. Kursy zjazdowe będą nadzorowane przez kontrolerów ruchu Tramwajów Śląskich.

Zobacz zmiany na liniach tramwajowych:

Linia nr 5 – trasa linii zostanie wydłużona, tramwaj kursować będzie w relacji: Zaborze Pętla – Chorzów Ratusz. W związku z prowadzonymi pracami linia nie będzie obsługiwać centrum Bytomia (wyłączone z obsługi będą przystanki Bytom Jagiellońska oraz Bytom pl. Sikorskiego). W godzinach wieczornych oraz nocnych linia nie będzie wykonywała części kursów. Ich obsługę przejmie linia nr 29, która w tych kursach będzie miała skróconą trasę - do przystanku Bytom Jagiellońska.

Linie nr: 7, 9 – kursy kończyć będą się na przystanku Bytom Jagiellońska, który będzie przystankiem końcowym i początkowym dla tych linii.

Linia nr 17 – trasa linii zostanie wydłużona; od przystanku Łagiewniki Targowisko linia nr 17 pojedzie do Biskupic. Tramwaj kursował będzie na trasie: Ruda Śląska Chebzie Pętla - Zabrze Biskupice Pętla.

Linie tramwajowe nr: 6, 19 – trasa obu linii zostanie skrócona. Tramwaje kursować będą od Katowic do przystanku Bytom Plac Sikorskiego.

Linia nr 29 – w rozkładzie jazdy dokonana zostanie korekta godzin odjazdów. Dodatkowo w godzinach wieczornych nastąpi zwiększenie częstotliwości kursowania, uruchomione zostaną również kursy nocne od Biskupic do przystanku Bytom Jagiellońska.

Linia nr 39 – tramwaj kursował będzie ze zwiększoną częstotliwością – co 10 minut.

Remont 110-metrowego odcinka ul. Katowickiej będzie realizowany w ramach projektu „Modernizacji Infrastruktury Tramwajowej i Trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Modernizacja ww. fragmentu torowiska tramwajowego miała być realizowana w ramach całej przebudowy ul. Katowickiej od ul. Siemianowickiej do ul. Jagiellońskiej, jednak odcinek od ul. Siemianowickiej do pl. Sikorskiego będzie prowadzony w późniejszym terminie – w 2016 roku.

Wszystkie prace powinny zakończyć się jeszcze przed wakacjami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.