PARTNER PORTALU
  • BGK

Tramwaje Warszawskie szukają wykonawcy torowiska

  • AW    19 sierpnia 2013 - 09:17
Tramwaje Warszawskie szukają wykonawcy torowiska

Ogłoszono przetarg na budowę kolejnego, ponad 2 kilometrowego odcinka linii tramwajowej na warszawskim Tarchominie, od Trasy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie do pętli przy ul. Mehoffera. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać do 16 września.
Jak informuje stołeczny ratusz, wykonawca, wyłoniony w postępowaniu ogłoszonym przez spółkę Tramwaje Warszawskie, wybuduje linię tramwajową w ciągu ul. Światowida i ul. Projektowanej, na odcinku od Trasy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie do pętli Mehoffera, wraz z niezbędną infrastrukturą drogową i podstacją trakcyjną (o długości ok. 4500 metrów toru pojedynczego MTP).

Zamówienie obejmuje wykonanie wszelkich niezbędnych robót konstrukcyjnych, drogowych, torowych i elektrycznych oraz usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 70 mln złotych (bez zamówień uzupełniających, których wartość oszacowano na 18 mln złotych).

Pierwszy odcinek tramwaju na Tarchomin, od stacji na węźle komunikacyjnym Młociny do przystanku Stare Świdry (na trasie: METRO MŁOCINY - Zgrupowania AK „Kampinos" - trasa mostu Marii Skłodowskiej-Curie - STARE ŚWIDRY), został uruchomiony 21 stycznia br. Obecnie kursuje tam linia 2, obsługiwana przez niskopodłogowe, dwukierunkowe tramwaje Swing Duo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.