PARTNER PORTALU
  • BGK

Tramwajem ze Szczecina z Mierzyna. Nie ma jednomyślności, są wizualizacje

  • gumience24.pl    29 lipca 2016 - 13:11
Tramwajem ze Szczecina z Mierzyna. Nie ma jednomyślności, są wizualizacje
Przedłużenie linii tramwajowej w kierunku Mierzyna ma swoich zwolenników i przeciwników (Wizualizacje pętli: Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu)

Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu przygotowało dla Urzędu Miasta Szczecin projekt przedłużenia linii tramwajowej do granic Szczecina z Mierzynem. Gotowe są też wizualizacje prezentujące m.in. nową pętlę tramwajową przy CH Ster w Szczecinie.
Projekt przedłużenia linii tramwajowej do granic Szczecina z Mierzynem (wieś w gminie Dobra) zakłada m.in. budowę przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, miejsce na stację roweru miejskiego. Uwzględniono również uwagi mieszkańców prezentowane podczas konsultacji społecznych, które odbywały się w kwietniu i listopadzie, w tym zachowanie części drzew.

Przedłużenie linii tramwajowej w kierunku Mierzyna ma swoich zwolenników i przeciwników. Za budową torowiska są przede wszystkim mieszkańcy osiedli położonych za CH Ster, a także mieszkańcy Mierzyna. Dla nich inwestycja oznacza znaczne ułatwienia od strony komunikacyjnej. Przeciwnicy argumentują, że przedłużenie linii oznacza bardzo duże koszty i nie gwarantuje, że część mieszkańców przesiądzie się z samochodów na tramwaj.

W Wieloletnim Programie Rozwoju Szczecina na budowę torowiska do pętli tramwajowej Mierzyn zapisano 31 milionów złotych. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2019-2020. Miasto będzie starało się pozyskać unijne dofinansowanie na tę inwestycję.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • tramwajarzemeryt, 2016-07-29 17:15:18

    Już w Szczecinie uruchomiono "szybki tramwaj", który okazał się ogromnym niewypałem i bublem za wiele, wiele, wiele milionów złotych, po czym, rozliczeniem tejże inwestycji winien już dawno zająć się Prokurator. Nowego pomysłu poznaniaków w Szczecinie pt. "Tramwajem ze Szczecina z Mie...rzyna." (???) nie mam zamiaru komentować, bo to tylko szkoda czasu i pieniędzy za ciągle drożejący prąd elektryczny. Szanowni Panowie Redaktorzy z bożej łaski, proszę aby w czasie sezonu ogórkowego, pisać tylko o sprawach wesołych i przyjemnych a nie horrorach typu "Tramwajem ze Szczecina z Mierzyna." (co za pisownia ?).  rozwiń