PARTNER PORTALU
  • BGK

Trasa S10. Kolejne podejście

  • JL    16 sierpnia 2016 - 09:43
Trasa S10. Kolejne podejście

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powtarza przetarg na koncepcję drogi ekspresowej S10 między Bydgoszczą i Toruniem. Fot. Materiały prasowe

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powtarza przetarg na koncepcję drogi ekspresowej S10 między Bydgoszczą i Toruniem. Apelowali o to m.in. prezydenci obu miast.
Droga ekspresowa S10 jest inwestycją priorytetową dla rozwoju Bydgoszczy jak i całego regionu. Jej budowa na odcinku Bydgoszcz -Toruń w latach 2017-20 została ujęta już w Programie budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 przyjętym jesienią ubiegłego roku. Prace nad przygotowaniem koncepcji jednak nie ruszyły z początkiem roku ze względu na brak wystarczających środków w budżecie GDDKiA.

Ostatecznie na przygotowanie koncepcji zabezpieczono 5 mln zł co umożliwi powtórzenie postępowania. Obecnie rządowy program budowy dróg krajowy zakłada budowę odcinka Bydgoszcz-Toruń do końca 2021 roku.

Wspólny list do premier Beaty Szydło w sprawie podjęcia działań zmierzających do realizacji budowy drogi ekspresowej S10 w terminie określonym w Programie budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 wspólnie wystosowali prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz prezydent Torunia Michał Zaleski. Z apelem do premier zwracali się także bydgoscy radni oraz parlamentarzyści.

Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe ma być gotowe do końca 2017 roku. W oparciu o ten dokument inwestycja może zostać zlecona do realizacji również w trybie zaprojektuj i wybuduj.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.