PARTNER PORTALU
  • BGK

Trasa S7 z Warszawy do Grójca na wiosnę 2021 roku

  • pt/pap    17 sierpnia 2017 - 12:05
Trasa S7 z Warszawy do Grójca na wiosnę 2021 roku
Droga ma poprawić ruch tranzytowy w relacji północ-południe, w relacji Warszawa-Kraków, z południową granicą Polski (fot.gddkia)

Szacunkowa wartość inwestycji to ok. 1,5 mld zł - powiedział Tomasz Kwieciński z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Trasa S7 z Warszawy do Grójca ma być gotowa na wiosnę 2021 roku.
"Początek inwestycji to węzeł Lotnisko, już obecnie istniejący, a zakończenie to powiązanie z drogą ekspresową S7, obwodnicą Grójca. Szacunkowa wartość inwestycji z wszystkimi pracami przygotowawczymi i z wykupem gruntów to na dzień dzisiejszy ok. 1,5 mld zł" - powiedział  zastępca dyrektora ds. inwestycji warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Kwieciński.

"Droga ma poprawić ruch tranzytowy w relacji północ-południe, w relacji Warszawa-Kraków, z południową granicą Polski" - powiedział Kwieciński. Dodał, że to także odciążenie ulicy Puławskiej.

"Termin realizacji całej inwestycji to 34 miesiące, plus okresy zimowe" - powiedział Kwieciński.

Dodał, że "pierwsze 10 miesięcy to jest przygotowanie dokumentacji projektowej przez wykonawców, kolejne 6 miesięcy jest przewidziane na uzyskanie decyzji administracyjnych, zezwalających na realizacje inwestycji drogowych i 18 miesięcy, plus okresy zimowe, na realizację kontraktu".

"Planowany termin oddania to jest wiosna 2021" - powiedział zastępca dyrektora. "Zakładamy, że wykonawcy sprężą się i przygotują tę inwestycję wcześniej" - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.