PARTNER PORTALU
  • BGK

Trasa Średnicowa ich bramą do autostrady

  • PAP    17 grudnia 2012 - 16:43
Trasa Średnicowa ich bramą do autostrady

Grudziądz zyskał połączenie z autostradą A1, dzięki otwarciu w poniedziałek trzeciego odcinka Trasy Średnicowej długości 2,7 km. Inwestycja kosztowała 57 mln zł, z czego 46,5 mln zł to środki unijne.
"Dzięki budowie kolejnego fragmentu Trasy Średnicowej powstała obwodnica, która wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum, a co najważniejsze - Grudziądz zyska na atrakcyjności, dzięki bezpośredniemu zjazdowi z autostrady" - powiedział podczas otwarcia nowej drogi prezydent miasta Robert Malinowski.

Budowę, która trwała rok, poradziło konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA w Starogardzie Gdańskim i WANT sp. z o.o. w Tczewie.

W ramach projektu powstały m.in.: droga łącząca węzeł "Grudziądz" na autostradzie A1 z drogą krajową nr 55 (wiodącą przez Kwidzyn i Malbork do Nowego Dworu Gdańskiego) i węzeł drogowy Konstytucji 3 Maja na drodze dojazdowej do autostrady.

Węzeł autostradowy "Grudziądz" leży na 62-kilometrowym odcinku Nowe Marzy - Czerniewice k. Torunia autostrady A1, oddanym do użytku 14 października 2011 r. Na tym odcinku nieczynny jest jeszcze węzeł "Turzno", gdyż trwa nadal budowa trasy łączącej autostradę A1 z drogą krajową nr 15. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.