PARTNER PORTALU
  • BGK

Trasa śródmiejska w Kępnie otwarta

  • AW/um.kepnp.pl    28 listopada 2011 - 20:16
Trasa śródmiejska w Kępnie otwarta

Zakończył się remont ulic ks. P. Wawrzyniaka i Obrońców Pokoju w Kępnie. Tym samym dobiegł końca trzeci i ostatni etap realizacji trasy śródmiejskiej w mieście.
Wykonawcą zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ulic ks. Piotra Wawrzyniaka i Obrońców Pokoju - III etap realizacji trasy śródmiejskiej w Kępnie” było Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. W przetargu ogłoszonym 9 marca 2011 roku wpłynęły dwie oferty. Najniższą cenę 2,19 mln zł brutto zaproponowało KPDM S.A. i udzieliło 5 letniej gwarancji na wykonane roboty.

Zadanie objęte zostało dofinansowaniem z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w kwocie 948 tys. zł.

Przebudowany został odcinek ulic o długości 431 mb pomiędzy ulicą Kościelną i Kwiatową (połączenie z drogą krajową nr 11) o kategorii ruchu KR 2. Roboty budowlane objęły: przebudowę chodników na całej długości odcinka lewej i prawej stronie jezdni, budowę dróg rowerowych wraz z połączeniem do istniejącej sieci tych dróg, budowę kolektora kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi, budowę kanalizacji sanitarnej,budowę i oznakowanie przejść dla pieszych, budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego,budowę nowego oświetlenia ulicznego – słupów z oprawami oświetleniowymi.

Jest to ostatni etap trasy łączącej ulicę Wrocławską z wyjazdem na drogę krajową nr 11 w kierunku Katowic. Dzięki środkom pozyskanym z NPPDL w 2009 roku zmodernizowana została ul. Słoneczna a w 2010 roku ul. Powstańców Wielkopolskich, a także część ul. ks. P. Wawrzyniaka.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.