PARTNER PORTALU
  • BGK

Trasa W-Z będzie o połowę tańsza

  • przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    21 kwietnia 2010 - 17:45

Budowa Trasy W-Z w Gdańsku będzie o ponad połowę tańsza niż zakładał kosztorys. Prace najprawdopodobniej wykona firma Skanska. Początek robót - za kilka tygodni - informuje "Dziennik Bałtycki".
W siedzibie spółki GIKE otwarto koperty z ofertami ośmiu firm, które wystartowały w przetargu na budowę brakującego 2,2-kilometrowego odcinka "wuzetki". W budżecie GIKE na tę inwestycję zarezerwowano 184 mln zł. Najtańszą ofertę, opiewającą na 89,5 mln zł, złożyła Skanska.

Prawo pozwala innym firmom przeanalizować ofertę Skanski w poszukiwaniu błędów i oprotestować przetarg. Walka może być zażarta, bo oferty innych firm nie były o wiele droższe - Wakoz zaoferował 91, a Budimex, Eurovia i gdyńska firma MTM - po 93 mln zł.

Jak informuje gazeta, prawdopodobnie w ciągu 2 tygodni GIKE ogłosi zwycięzcę przetargu. Później firmy będą miały do 10 dni na złożenie protestu, który Krajowa Izba Odwoławcza rozparzy w 14 dni. Decyzja KIO jest ostateczna - firmy, mogą oddać sprawę do sądu, ale ewentualny proces nie wstrzymuje już podpisania umowy.

Budowa ma się zakończyć 31 maja 2012 r., tuż przed Euro 2012.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.