Trasa zdmuchnie stołeczny blok

  • PAP/Życie Warszawy
  • 16-03-2011
  • drukuj
Trasa S2 to łącznik warszawskiego Ursynowa, Włoch i Ursusa z autostradą A2 Berlin - Warszawa. Z powodu protestów lokatorów jednego z bloków inwestycja jest zagrożona.
Trasa zdmuchnie stołeczny blok

Trzypiętrowy blok komunalny przy ul. Emaliowej 24 w Warszawie znajduje się pośrodku głównej jezdni przyszłej trasy ekspresowej S2, czyli budowanego na Euro 2012 łącznika lotniska Chopina z autostradą A2. W czterech lokalach z 24 wciąż mieszkają ludzie, którzy z tej zdewastowanej rudery nie chcą się wyprowadzić – informuje „Życie Warszawy”.

Mieszkańcy odrzucili już po dwie propozycje lokali zamiennych, chociaż wszystkie zaproponowane lokale mają powierzchnię taką samą albo większą niż na Emaliowej i wyposażone są w łazienki, podczas gdy na Emaliowej znajdują się one na korytarzu. Protestującym nie podoba się głównie lokalizacja nowych mieszkań na Pradze. Urzędnikom kończy się już cierpliwość.

Jeśli lokatorzy nie zaakceptują propozycji lokali zamiennych, w ramach eksmisji zostaną przeniesieni do mieszkań socjalnych o znacznie niższym standardzie – podaje „Życie Warszawy”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

a dlaczego urzędnicy wytyczają trasy po istniejących budynkach?? niech najpierw zobaczą czy coś nie stoi "na drodze" a dopiero potem od linijki kreślą nowe inwestycje.. Ja tego nie rozumiem...

pytanie, 2011-03-16 09:12:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE