Trawnik na stadionie znów do wymiany

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Poznań
  • 05-11-2011
  • drukuj
Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się kolejna wymiana murawy na poznańskim Stadionie Miejskim. Miasto nie chce za to płacić.
Trawnik na stadionie znów do wymiany

Murawę położono w sierpniu. Firmą odpowiedzialną za całą operację wymiany podłoża był poznański Bumadex – pisze „Gazeta Wyborcza Poznań”.

Czytaj też: Nowa murawa na poznańskim stadionie

Choć operatorem stadionu od początku października jest już Lech Poznań wraz z podległą mu spółką Marcelin Management, sprawa murawy na ul. Bułgarskiej do Euro 2012 pozostaje w gestii miasta.

Nie znaczy to jednak, że za nieplanowaną wcześniej, listopadową wymianę trawy zapłaci miasto. Poznań domaga się od firmy, która kładła trawę, by w najbliższych dniach wymieniła ją w ramach gwarancji. Jeśli nie będzie zgody, położy ją sam, a potem przed sądem będzie domagał się zwrotu kosztów.

Kolejną wymianą trawy, wiosną 2012 r., zajmie się już UEFA po tym, jak przejmie stadion na miesiąc przed rozpoczynającymi się w czerwcu mistrzostwami Europy – pisze „Gazeta Wyborcza Poznań”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Problem się powtarza, mozna przyjąć dwie hipotetyczne sytuacje: po pierwsze, błędna lokalizacja samego Stadionu, niedosteczne badanie geologiczne terenu na którym stoi; po drugie, niedostecznie głeboka penetracja samego gruntu, jego odpowiedniego utwardzenia czy odwodnienia... Sama wymiana powierzch...ni trawy niczego nie da i nie daje, ulega ona kolejnemu szybkiemu uszkodzeniu i niszczeniu, a w efekcie prowadzi to do kolejnych wydatków... należałoby się przyjrzeć Kto i Kiedy przeprowadził wsakzane badania, Kto je reazlizował po ich zatwierdzeniu, czy przpadkiem nie ma jakichś powiązań pomiędzy jednym a drugim... rozwiń

WieleRyb, 2011-11-09 12:31:41 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE