PARTNER PORTALU
  • BGK

Trójmiasto, Olivia Star: To będzie najwyższy budynek w północnej Polsce

  • pt    5 lipca 2016 - 15:09
Trójmiasto, Olivia Star: To będzie najwyższy budynek w północnej Polsce

Tak ma wyglądać Olivia Star (fot.mat.inwestora)

• Olivia Star ma stać się nowym biznesowym symbolem Trójmiasta i naturalnym dopełnieniem Olivia Business.
• Właśnie wmurowano kamień węgielny pod powstający budynek, który wraz z iglicą ma mierzyć 180 m wysokości.
Budowa biurowca trwa od połowy ub. roku, jednak dopiero teraz okazało się, że będzie to jeden z najwyższych budynków w Polsce.

Inwestycja realizowana jest bowiem na podstawie pozwolenia budowlanego z grudnia 2013 r., gdzie zatwierdzona wysokość to 44 m. Inwestor, firma OBC złożył jednak w maju tego roku wniosek o wydanie zamiennego pozwolenia na budowę.

- W piątek, 2 czerwca została wydana decyzja zatwierdzająca zamienny projekt budowlany i wydane zostało pozwolenie – mówił Gazecie Wyborczej Dariusz Wołodźko z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Z najwyższego piętra Olivia Star, ponad 150 metrów nad ziemią, będzie można podziwiać być może najciekawszą panoramę w Polsce: Zatoka Gdańska, Gdańsk, klify Gdyni, porty w Gdyni i Gdańsku, molo w Sopocie i Półwysep Helski oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Z tego powodu na tych najwyższych piętrach budynku powstanie ogólnodostępny taras widokowy i centrum konferencyjne.

Budynek będzie połączony z przeszklonym ogrodem zimowym, który powstanie na wewnętrznym patio z zielenią i fontannami. Ogród zimowy został zaprojektowany jako tętniące życiem miejsce pełne wydarzeń edukacyjnych i artystycznych. Ta całoroczna przestrzeń udostępniona zostanie lokalnej społeczności.

– Pragniemy, aby Olivia Star stał się nowym symbolem i dumą Gdańska, Trójmiasta i całego Pomorza – powiedział Maciej Grabski, prezes Olivia Business Centre podczas przemówienia rozpoczynającego uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

– Na przełomie XX i XXI wieku rynek biurowy w Trójmieście praktycznie nie istniał. Obecnie szacowany jest on na ponad 600 tys. m kw. powierzchni, co stawia nas w czołówce Polski wśród rynków regionalnych – mówił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Jak dodał wpływa to na coraz większą atrakcyjność inwestycyjną regionu, a co za tym idzie powstanie nowych firm i tworzenie miejsc pracy.

Olivia Star będzie mierzyć 180 wysokości, będzie liczyła 35 kondygnacji nadziemnych i 3 podziemne. Powierzchnia całkowita to 67 672 m kw., a powierzchnia użytkowa – 59 280 m kw.
Pierwsi najemcy mają się wprowadzić do biurowca wiosną 2017 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.