PARTNER PORTALU
  • BGK

Trwa budowa kamieniczek

  • dziennik.stargard.pl    29 marca 2011 - 17:21
Trwa budowa kamieniczek

W 2012 roku zakończy się największa inwestycja budowlana na Starym Mieście w Stargardzie Szczecińskim. "Nowa" forma i kształt niektórych kamienic będzie nawiązywać do przedwojennej starówki.
Podobnie jak ruiny zlokalizowane w przyziemiu czy zabytkowy świecznik, który będzie wyeksponowany na galerii handlowej.

Sprawdź notowania prezydenta Stargardu Szczecińskiego

Budowa kamieniczek rozpoczęła się w październiku 2009 roku. Inwestycję realizuje Firma Budowlano-Handlowo-Usługowa "Modehpolmo". Ta sama, która w Stargardzie wybudowała CH Zodiak przy ul. Wyszyńskiego i kompleks mieszkalny przy ul. Piłsudskiego 19-20-21.
- Właśnie został zakończony etap stanu surowego otwartego. Obecnie trwają prace związane z budową dachów oraz prace wykończeniowe - mówi Jakub Łukomski z "Modehpolmo".

Powstanie 25 kamieniczek

Zabudowa kwartału staromiejskiego będzie składała się z 25 kamienic o zróżnicowanej wielkości: dwu i trzypiętrowych. W przyziemiu zlokalizowany będzie parking z 214 miejscami postojowymi. Komunikacja pomiędzy wszystkimi kondygnacjami w części handlowej będzie odbywała się poprzez windy i schody ruchome.

W kamienicach na pierwszym, drugim i częściowo na trzecim piętrze będzie ponad sto mieszkań o powierzchni od 33 m kw. do 91 m kw. (w tym mieszkania dwupoziomowe). Do części mieszkalnej prowadzić będzie osobna winda, która będzie usytuowana od strony ul. Bolesława Chrobrego. Do mieszkań mieszkańcy będą mogli dostać się jedną z trzech głównych klatek schodowych oraz tzw. "zielonym dachem", który będzie jednocześnie dachem dla części usługowej. Do części usługowej można będzie wejść jednym z czterech wejść od każdej z ulic:  Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Grodzkiej i Targu Drzewnego.

Są jeszcze mieszkania na sprzedaż i lokale do wynajęcia

Mieszkania będą oddawane w standardzie deweloperskim. Ich sprzedaż rozpoczęła się kilka miesięcy temu. - Trwa systematyczna sprzedaż mieszkań. Aktualne zestawienie sprzedanych i wolnych mieszkań można znaleźć na naszej stronie www.modehpolmo.pl - mówi Jakub Łukomski. Lokale usługowe będzie można wydzierżawić. Cena za metr kwadratowy jest zróżnicowana, zależy od położenia i wielkości lokalu.
Sprzedaż mieszkań i najem lokali prowadzone są w filii firmy "Modehpolmo", w CH Zodiak przy ul. Wyszyńskiego.

Na zakupy do galerii

Na poziomie przyziemia, parteru i częściowo pierwszego piętra znajdzie się galeria handlowa o powierzchni około 10 tys. metrów kwadratowych, a w niej około 60 punktów usługowych. Z pewnością mieszkańców Stargardu ucieszy otwarcie punktów znanych firm, m.in. znanej marki odzieżowej H&M, Empiku, drogerii Natura, optyka Vision Express, sklepu Netto, cukierni "Czekoladowa", United Chicken, Fitness Active czy Jubiler Terpiłowscy. W galerii znajdzie się wiele innych sklepów z branży odzieżowej, gastronomicznej, usługowej. Obecnie "Modehpolmo" wciąż prowadzi rozmowy z wieloma innymi znanymi markami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • KAMIENICA, 2011-03-29 18:15:36

    Tak długo było głucho o tej budowie...Nie ma informacji,ani odpowiedzi na zapytania słane do magistratu.