PARTNER PORTALU
  • BGK

Trwa remont ulicy Radosnej w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    7 maja 2012 - 11:56
Trwa remont ulicy Radosnej w Mierzynie

W cieniu wielkich inwestycji drogowych, które mają miejsce w okolicy Mierzyna, ruszyły prace związane z przebudową ulicy Radosnej.
Po ich zakończeniu ulica ta połączy się bezpośrednio z Nasienną, dzięki czemu zyskamy przejazd, który w pewnym stopniu powinien odciążyć ulicę Topolową.

Wykonawca prac, czyli Zachodniopomorskie Przedsiębiorstwo Budowlane „Tech-Bud” z siedzibą przy ulicy Szczawiowej w Szczecinie, przejął teren budowy w dniu 19 marca br. Obecnie, pracownicy firmy przy użyciu specjalistycznego sprzętu prowadzą prace związane z budową kanalizacji deszczowej, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania nowej drogi.

Nawierzchnia nowej drogi zostanie wykonana z polbruku. Nie zabraknie na niej także progów zwalniających i zjazdów do posesji. Zaprojektowana droga będzie ciągiem pieszo-jezdnym o szerokości 5 metrów. Szacowana wartość inwestycji wyniesie 507.500,26 zł, a jej finansowanie zostało rozłożone na lata 2012-2013.

W bieżącym roku Rada Gminy Dobra przeznaczyła 200 tysięcy złotych na budowę drogi. Resztę niezbędnych nakładów przełożono na rok następny.

Zakres, jak i koszt przebudowy ulicy Radosnej mogą nie robić takiego wrażenia jak choćby dane dotyczące modernizacji ulic Derdowskiego i Łukasińskiego, przez które to inwestycje od kilku tygodni zmuszeni jesteśmy spędzać więcej czasu w naszych samochodach, stojąc w gigantycznych korkach.

Budowy nowych dróg stanowiących dojazdy do posesji są jednak równie potrzebne mieszkańcom, co wielkie inwestycje. Niestety w budżecie Gminy Dobra nie ma więcej środków na modernizacje dróg gminnych w roku 2012 i przebudowa ulicy Radosnej będzie jedyną taką inwestycją w Mierzynie w bieżącym roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.