PARTNER PORTALU
  • BGK

Trwa rewitalizacja dworca PKP Toruń Główny

  • PropertyDesign.pl    6 lutego 2015 - 15:26
Trwa rewitalizacja dworca PKP Toruń Główny

Rewitalizacja dworca PKP Toruń Główny, Fot. Małgorzata Litwin, UM Toruń

Rewitalizację prowadzi miasto, które w styczniu 2014 r. przejęło obiekt od kolei, by tchnąć w niego nowe życie.
W lutym ub. roku ruszyły prace. Prowadzi je firma Fijałkowski z Torunia, które swoje roboty wyceniła w przetargu na 43, 8 mln zł. Prace potrwają do września 2015 r. Projekt jest w prawie 59 proc. dofinansowany ze środków unijnych.

W ubiegłym roku zakończyła się modernizacja budynku dawnej poczty (budynek A). Docelowo będzie tam działał hostel dla podróżnych. Gotowe są także budynki B i C – dworcowe toalety i budynek Straży Ochrony Kolei.

Jak informuje toruński magistrat, obecnie największe prace toczą się w budynku głównym dworca (D). Po niezbędnych wyburzeniach wykonywane są tam prace budowlane: robotnicy kładą izolacje i nowe instalacje wewnętrzne, wykonują ściany, otwory okienne i drzwiowe, schody i szyby windowe, odnawiają też elewację dworca, która po odrestaurowaniu ukaże piękno oryginalnej cegły licowej. Kasy biletowe po przebudowie znajdą się w głębi budynku głównego, a w holu powstanie przestrzeń komunikacyjna, do której będą prowadzić ruchome schody. Na piętrze znajdzie się część komercyjno-handlowa, a na tyłach budynku – restauracja i kawiarnia.

Rewitalizacja dworca PKP Toruń Główny jest częścią projektu „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu - BiT-City”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.