PARTNER PORTALU
  • BGK

Trwają prace ziemne w legnickim parku

  • legniczanin.pl (R)    4 października 2011 - 08:45
Trwają prace ziemne w legnickim parku

Od kilku dni w legnickim Parku Miejskim trwają intensywne roboty ziemne związane z podwyższeniem wałów przeciwpowodziowych.
Prace prowadzone są aktualnie w okolicach zespołu basenów kąpielowych przy ulicy Stromej.

– Dzięki temu zostaną podwyższone i umocnione wały na Kaczawie. Powstanie tym samym silny mur oporowy w razie ewentualnego wystąpienia rzeki z koryta – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy legnickiego magistratu, który dodaje, że całość inwestycji zakończy się w przyszłym roku.

Podwyższanie wałów w Parku Miejskim zostanie przeprowadzone od ulicy Stromej, aż do mostu na ulicy Wrocławskiej. Wydaje się więc, że to inwestycja sporych rozmiarów. Gmina także ma w niej swój udział.

Obecne prace prowadzone są przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego i Melioracji z Legnicy na zlecenie Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Legnicka spółka wygrała przetarg, w którym wystartowało w sumie 6 firm. Na ten cel DZMiUW przeznaczył 2,5 mln zł.

Kiedy zakończą się prace związane z umacnianiem ponad 2 kilometrowego odcinka lewobrzeżnej Kaczawy wówczas rolę inwestora przejmie gmina.

– Na tym odcinku zostanie zbudowana promenada. Podobnie zresztą jak pomiędzy mostami na ulicy Kartuskiej i Wrocławskiej. Znajdzie się tu szereg urządzeń rekreacyjnych czy też place zabaw. Nawet zadaszone miejsca do grillowania – wyjaśnia Arkadiusz Rodak. Miasto ma ponoć przeznaczone na ten cel, co najmniej 800 tys. zł.

– Bez wątpienia prace, które aktualnie trwają w Parku Miejskim wpłyną na zwiększenie systemu bezpieczeństwa wałów przeciwpowodziowych – dodaje rzecznik legnickiego ratusza.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.