Trwają rozmowy ws. autostrady A2

Trwają rozmowy ze stroną chińską w sprawie autostrady A2 - poinformował rzecznik resortu infrastruktury. GDDKiA podała, że generalny wykonawca, chińskie konsorcjum COVEC, odnotował "drobne poślizgi" w płatnościach na rzecz podwykonawców.

"Trwają rozmowy ze stroną chińską, które mają na celu rozwiązanie zaistniałej sytuacji" - powiedział w piątek rzecznik resortu infrastruktury Mikołaj Karpiński. Dodał, że oprócz strony chińskiej, uczestniczą w nich przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Stronę rządową reprezentuje zaś wiceminister infrastruktury Radosław Stępień.

W czwartek rzecznik GDDKiA Marcin Hadaj mówił, że nie ma zagrożenia, iż autostrada A2 między Łodzią a Warszawą nie będzie gotowa na mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 r. Przyznał jednak, że generalny wykonawca odnotował "drobne poślizgi" w płatnościach na rzecz podwykonawców. Jednak, jak zapewnił, nie oznacza to poważnych problemów ani zagrożenia dla realizacji inwestycji.

"Kontrakt jest realizowany, nie ma mowy o opóźnieniu, ani przesunięciu terminu oddania inwestycji" - powiedział Hadaj. Dodał, że wykonawca jest na placu budowy.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk poinformował w czwartek dziennikarzy w Gdańsku, że "dziś nie ma jeszcze powodu, aby mówić o opóźnieniach". "Wiemy, że pojawiły się problemy z płatnością. GDDKiA przygotowuje środki do uregulowania należności. Jeszcze nie musimy przygotowywać wariantu zapasowego" - dodał.

Czwartkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że chiński wykonawca budowy zalega podwykonawcom z opłatami. Według gazety, w niektórych przypadkach zaległości sięgają kilkudziesięciu milionów złotych. "Gazeta" napisała, że GDDKiA może rozwiązać umowę z wykonawcą i szukać nowego, ale wtedy A2 między Łodzią a Warszawą nie byłaby gotowa na Euro 2012.

Czytaj też "COVEC nie płaci"

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Słyszałem ze skarb państwa zalega chinskiemu wykonawcy ,stad opoznienia.

Jaga, 2011-05-20 16:30:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE