PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzeba dołożyć do hali we Wrocławiu

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    14 marca 2013 - 11:44
Trzeba dołożyć do hali we Wrocławiu

W wybudowanej przez miasto hali przy ul. Namysłowskiej we Wrocławiu miało być 150 kupców. Dziś czynnych stoisk jest dziewięć, a ci, którzy zostali, planują wyprowadzkę.
Centrum Biznesu „Grafit" działa we Wrocławiu od maja ubiegłego roku - informuje „Gazeta Wyborcza".

W tej chwili w Graficie zostało dziewięciu kupców. Są m.in. apteka, dwa sklepy spożywcze, odzieżowy. Jest też sprzedawca zegarków - na jego pustym stoisku na ścianie wiszą zdjęcia, a tuż obok napis „Po więcej zapraszamy do hali Perła".

Nowych kupców nie przybywa. Nawet mimo że czynsz spadł ponaddwukrotnie. Na początku było to 85 zł z metr kw., teraz - 30 zł.

Na razie do hali trzeba dołożyć kolejne pieniądze - na remont. Wrocławskie Mieszkania dostały na ten cel 4 mln zł z budżetu miasta. Spółka przebudowuje powierzchnie, które nie są wynajęte.

Prace mają się skończyć jesienią. Zarządca liczy, że po tych zmianach znajdą się najemcy, dzięki którym uda się uzbierać pieniądze na dzierżawę - pisze „Gazeta Wyborcza".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • glews, 2013-03-14 16:36:16

    Tak to jest jak tzw. kupców uważa się za szmaciarzy i frajerów, co to na biznesie się nie znają. Pamiętam jak urzędnicy traktowali "z góry" reprezentację kupców. Namaszczeni wybrańcy narodu! A tu masz babo placek, kupcy po prostu pokazali Wam "czerwoną kartkę" za ciągłe faule - o...draczane terminy i zwykłą fuszerkę, ale cóż żyjemy w bantustanie, gdzie nikomu z tego powodu włos z głowy nie spadnie. No bo swojacy mogą Dużo, a plebs ma robić to co każą! A tu plebs się zjednoczył, pomyślał i dał drapaka! Co ma bankrutować, żeby iść na głodowy garnuszek złodziejskiego państwa! Niedoczekanie, ludzie po prostu mają honor, może jest on prosty i nieskomplikowany, ale jest!!!  rozwiń