PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzebiatów zabezpiecza się przed powodzią

  • RAF    2 kwietnia 2010 - 12:32

Rozpoczęła się nowoczesna i proekologiczna inwestycja z gminie Trzebiatów.
Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w ministerstwie środowiska, potwierdził oficjalnie dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej dla projektu pod nazwą: "Zabezpieczenie przeciwpowodziowe doliny rzeki Regi ze szczególnym uwzględnieniem miasta Trzebiatów".

Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie stopnia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców gminy Trzebiatów, poprzez zwiększenie przepustowości koryta rzeki Regi na terenie Trzebiatowa oraz poniżej niego, aż do portu w Mrzeżynie. Ponadto projekt ma na celu zmniejszenie częstotliwości wylewów wód rzeki Regi na tereny zurbanizowane miasta i na tereny pomiędzy Trzebiatowem i Mrzeżynem. Zakłada także zwiększenie przepustowości koryta rzeki, spłaszczenie fali powodziowej oraz poprawienie warunków produkcji rolniczej w dolinie Regi poprzez zwiększenie możliwości szybkiego usunięcia wód z polderu.

Uroczystość z udziałem Gawłowskiego odbyła się w koszalińskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego, w obecności posła Konstantego Oświęcimskiego, burmistrza Trzebiatowa Sławomira Ruszkowskiego i przewodniczącego rady miasta Sławomira Pawlaka.

Prace rozpoczną się w kwietniu br. i potrwają do listopada 2013 roku, realizowane będą przez warszawską firmę Warbud. Wartość projektu to 29,2 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków UE - 14,5 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.