PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzeci orlik w Sosnowcu

  • esosnowiec.pl (Paweł Raab)    2 listopada 2011 - 08:55
Trzeci orlik w Sosnowcu

W Sosnowcu powstaje kolejny kompleks sportowy typu orlik. Będzie to trzeci obiekt tego typu w mieście.
Spośród dotychczasowych wyróżnia się tym, iż będzie można go użytkować zarówno latem, jak i zimą. Kompleksem zarządzać będzie Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Sosnowcu. Sosnowiecka młodzież zyska tym samym kolejne dogodne miejsce do rozwoju fizycznego.

– W ramach prac powstaną: ogrodzone boisko piłkarskie o wymiarach 30m x 62m, boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o wymiarach 19,1m x 32,1m. Wybudowany zostanie także budynek sanitarno – szatniowy o powierzchni użytkowej ok. 60 m2, który pełnić będzie funkcję magazynu sprzętu gospodarczo – sportowego, szatni, zespołu higieniczno – sanitarnego, pomieszczenia gospodarza obiektu i trenera środowiskowego.

Całość zostanie oświetlona – wymienia Krzysztof Polaczkiewicz z Wydziału Informacji i Promocji Miasta.

Ten orlik to wyjątkowy obiekt. Jak zapowiadają przedstawiciele Urzędu Miejskiego, będzie można go użytkować nie tylko w lecie, lecz także zimą. Przekształci się on wtedy w... lodowisko. – Będzie ono miało 28 metrów długości i 15 szerokości. Jego funkcjonowanie będzie możliwe do temperatury + 10 stopni Celsjusza. Planujemy, aby z lodowiska mógł skorzystać każdy chętny. Nawet ten, kto nie ma łyżew, bowiem będzie można je wypożyczyć przy obiekcie. Natomiast każda osoba, która ma łyżwy i zgłosi się z nimi do specjalnego punktu, będzie mogła je naostrzyć – informuje Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Prace mają zakończyć się z końcem listopada.

Wartość inwestycji to 600 tysięcy złotych, z czego połowa dofinansowana jest z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Miasto ze swojej strony wnosi wkład w tej samej wysokości.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.