PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzy firmy chcą budować stadion w Łodzi

  • PAP    28 października 2011 - 12:55
Trzy firmy chcą budować stadion w Łodzi

Trzy firmy złożyły swoje oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę stadionu miejskiego w Łodzi.
Oferty będą teraz poddane analizie i ocenie przez komisję przetargową. Zwycięzca ma być znany za około trzy tygodnie.

Czytaj też: Zbudują stadion i halę sportową w Łodzi

Przed otwarciem kopert z ofertami, które odbyło się w piątek w wydziale zamówień publicznych Urzędu Miasta Łodzi, przewodniczący komisji przetargowej poinformował, że miasto na realizację inwestycji ma 201 mln 869 tys. zł.

Z trzech złożonych ofert wszystkie są wyższe od tej kwoty.

Konsorcjum Budus SA/Mostostal Zabrze złożyło ofertę opiewająca na 218 mln 325 tys. zł, konsorcjum Hydrobudowa Polska SA RemaxBud na 322 mln 765 tys. zł, a Max Buegel na 317 mln 312 tys. zł.

„Wszystkie oferty zostaną teraz poddane analizie i ocenie przez komisję przetargową” – poinformował Marcin Masłowski z biura prasowego UMŁ.

Dodał, że komisja powinna zakończyć pracę w ciągu trzech tygodni. Nowy stadion miejski ma powstać przy al. Unii 2, gdzie swoje mecze rozgrywają piłkarze ŁKS. Przedmiotem złożonego przez łódzki magistrat zamówienia było jednak nie tylko zaprojektowanie i wybudowanie stadionu piłkarskiego o pojemności min. 16 500 miejsc siedzących, ale też boiska treningowego i hali do gier zespołowych na ok. 3 tys. widzów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Jacek, 2011-11-16 14:17:31

    Mam nadzieję, że Magistrat nie popełni błędu Stadionu Narodowego i wybuduje stadion nie tylko dla meczy w piłkę nożną ale także mający możliwość rozgrywania zawodów lekkoatletycznych. Wtedy można będzie powiedzieć, że jest to stadion miejski a nie ŁKS.