PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzy oferty na obwodnicę Koszalina

  • PAP    28 lipca 2010 - 17:45
Trzy oferty na obwodnicę Koszalina

Dwa konsorcja i jedna spółka chcą zaprojektować i wybudować w Koszalinie (zachodniopomorskie) trzeci odcinek obwodnicy miasta - poinformował w środę zastępca rzecznika ratusza Grzegorz Śliżewski.
Chodzi o prawie 3 km drogi w północno-zachodniej części otaczającego Koszalin pierścienia, który połączy przebiegające przez miasto krajowe trasy nr "11" Kołobrzeg - Poznań i "6" Szczecin - Gdańsk z ominięciem centrum.
 
Wartość inwestycji oszacowano w ogłoszeniu o przetargu na 35,5 mln zł netto. Złożone przez wykonawców oferty opiewają na kwoty od 22,9 do 35,6 mln zł brutto. Propozycje będą teraz oceniane przez komisję pod kątem zgodności ze specyfikacją przetargową.
 
Północno-zachodni odcinek obwodnicy Koszalina ma być wybudowany w ciągu 36 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Na prace projektowe i uzyskanie pozwolenia na budowę przewidziano 10 miesięcy, na prace budowlane 26 miesięcy.
 
Obwodnica będzie realizowana w trzech etapach. Budowa pierwszego odcinka drogi - od skrzyżowania ulic Gnieźnieńskiej (fragment krajowej "11", którym wjeżdża się do Koszalina z kierunku Poznania) i 4 Marca do ul. Połczyńskiej (część drogi wojewódzkiej nr 167 do Tychowa) - rozpoczęła się w kwietniu br. Zakończenie prac przewidziano na grudzień 2011. Wykonuje je spółka Strabag.
 
Budowa odcinka od ul. Połczyńskiej przez Słowiańską do ul. Szczecińskiej (część krajowej "6") ma się zacząć w marcu 2011 r. i zakończyć w 2013 r. Wykonawcą prac będzie Mostostal Warszawa S.A.
 
Ta faza projektu ma wartość ok. 50 mln zł i w 47,9 proc. jest finansowana z unijnych funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zachodniopomorskiego. 
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.