PARTNER PORTALU
  • BGK

Tunel II linii metra pod dnem Wisły

  • PAP    20 sierpnia 2012 - 13:39
Tunel II linii metra pod dnem Wisły

Tunel II linii metra będzie przebiegał pod dnem Wisły, nie przewidujemy innej opcji – powiedział w poniedziałek wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.
Dodał, że ekspertyzy dotyczące awarii na budowanej stacji Powiśle będą gotowe „na dniach”.

W ubiegłym tygodniu, w nocy z poniedziałku na wtorek podczas łączenia wschodniej i zachodniej części stacji Powiśle, budowniczy natrafili na ciek wodny. Stacja została zalana, woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ruch w tunelu został zamknięty; kierowcy korzystają z objazdów.

Czytaj też: Wizja lokalna na budowie metra

Jak powiedział wiceprezydent Warszawy, ekspertyzy dotyczące sytuacji na budowie stacji Powiśle i pod tunelem Wisłostrady będą znane „na dniach”. Zaznaczył, że nie są brane pod uwagę inne rozwiązania dotyczące przeprowadzenia II linii metra, np. budowa mostu lub przesunięcie stacji w inne miejsce. „Nie przewidujemy takiej opcji” – podkreślił.

Wojciechowicz zaznaczył, że jakakolwiek zmiana w tej kwestii zatrzymałaby budowę na kilka lat. „Decyzja dotycząca budowy tunelu pod dnem Wisły podjęto 20 lat temu. Przygotowanie projektów, decyzji zajęło kilka lat. Przypomnę, że podobny tunel zbudowaliśmy przed rokiem dla oczyszczalni ścieków Czajka” – powiedział.

Jak powiedział Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów, po wprowadzeniu objazdów tunelu Wisłostrady, zadowalający jest ruch w kierunku Żoliborza. „Przejazd podczas porannego szczytu był dobry, zobaczymy, jak będzie po południu” – dodał. Zaznaczył, że korki tworzyły się na objeździe w kierunku południowym. „Objazd nie będzie modyfikowany, bo nie ma większej możliwości manewru. Nic więcej nie da się zrobić” – powiedział.

Ocenił, że „trochę wytchnienia” Wisłostradzie da otwarcie skrzyżowania ul. Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. Zaznaczył, że zgodnie z planem samochody i tramwaje przejadą Marszałkowską 17 września. Świętokrzyska nadal będzie zamknięta w związku z budową II linii metra. Otwarcie mostu Śląsko-Dąbrowskiego dla samochodów 27 sierpnia w ocenie Kunerta będzie miało niewielki wpływ na ruch na Wisłostradzie.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • piegusek, 2012-08-20 15:19:28

    bzdura, dzięki tej bzdurze będą mogli wyprowadzić sporo kasy ze środków unijnych - i chyba o to im tylko chodzi, bo o wiele taniej łatwiej i bezpieczniej byłoby przeprawiać się nad a nie pod dnem Wisły ale jak zwykle urzędasy myślą tylko o sobie i swoich prywatnych kieszeniach (poza tym eksploatac...ja może być niebezpieczna ) nie mam zamiaru nawet raz skorzystać z metra w tamtym kierunku, nie wierzę, że wszystko zostanie zrobione bezpiecznie i odpowiednią technologią  rozwiń