PARTNER PORTALU
  • BGK

Tunel przejezdny pod koniec stycznia

  • PAP    14 grudnia 2012 - 09:51
Tunel przejezdny pod koniec stycznia

Tunel Wisłostrady, zamknięty w sierpniu po awarii na budowie II linii metra, będzie przejezdny dla samochodów prawdopodobnie pod koniec stycznia.
W sobotę w pobliżu tunelu zakończą się prace wzmacniające. Jak powiedział dyrektor stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów Wiesław Witek, tunel Wisłostrady jest już zabezpieczony; do soboty będą trwały jeszcze prace wzmacniające w okolicach korytarza przyszłego łącznika między dwoma częściami stacji metra Powiśle.

Podkreślił, że potem rozpoczną się procedury odbioru. „Ponieważ wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego wydał decyzję o zamknięciu tunelu, wykonaniu określonych prac, to on musi wydać decyzję o dopuszczeniu w nim ruchu" - wyjaśnił.

Witek ocenił, że samochody pojadą znowu tunelem Wisłostrady w styczniu. „Myślę, że będzie to styczeń, bliżej końca stycznia" - powiedział.

Podczas budowy stacji II linii metra Powiśle w nocy z 13 na 14 sierpnia budowniczy natrafili na ciek wodny. Stacja została zalana, woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ruch w tunelu został zamknięty; kierowcy korzystają z objazdów.

Budowany obecnie centralny odcinek II linii metra ma mieć 7 stacji i połączyć lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Planowana data zakończenia inwestycji to październik 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.