PARTNER PORTALU
  • BGK

Tunelem do dworca

  • JL    30 grudnia 2015 - 09:46
Tunelem do dworca

W Bydgoszczy zakończyła się przebudowa wejść do podziemnego tunelu pod ulicą Zygmunta Augusta w rejonie Dworca Głównego PKP. Fot. Bydgoszcz.pl

W Bydgoszczy zakończyła się przebudowa wejść do podziemnego tunelu pod ulicą Zygmunta Augusta w rejonie Dworca Głównego PKP. Zagospodarowano też teren przylegający do nowoczesnego budynku.
W ramach prac finansowanych przez miasto zamontowano stelaże pod nowe konstrukcje, które dostosowano wizualnie do elewacji budynku dworca kolejowego Bydgoszcz Główna. Poliwęglan został zastąpiony hartowanym szkłem o odcieniu szaro-niebieskim.

W konstrukcję wmontowano też pionowe i poziome listwy LED. W ten sposób zadaszenia będą współgrały z nowoczesną, ascetyczną elewacja budynku głównego. Szczególnie efektownie wejścia prezentują się po zmroku, tworząc z podświetlonym budynkiem dworca harmonijną całość.

Ściany obłożone zostały kamiennymi okładzinami. Zamontowano też windy, które umożliwiają korzystanie z tuneli osobom niepełnosprawnym. Inwestycja kosztowała 1,4 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.