PARTNER PORTALU
  • BGK

Turek buduje inkubator przedsiębiorczości

  • PAP    1 kwietnia 2011 - 11:04
Turek buduje inkubator przedsiębiorczości

Ponad 11 mln zł będzie kosztować budowa inkubatora przedsiębiorczości, która rozpoczęła się w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej w Turku. Inwestycja ma się zakończyć w połowie przyszłego roku.
„Po zbudowaniu inkubatora przedsiębiorczy mieszkańcy, nie dysponujący kapitałem, będą mogli realizować własne pomysły na biznes” – poinformował Dominik Szczap z miejscowego magistratu.

Władze Turka liczą, że inkubator stanie się ośrodkiem tworzącym warunki do rozwoju miejscowej przedsiębiorczości, udostępni przedsiębiorcom kompleksowe usługi, szczególnie z branży „produkcji maszyn i aparatury elektrycznej” oraz „produkcji drewna i wyrobów z drewna oraz mebli”.

Stanie się także platformą współpracy przedsiębiorstw m.in. w celu utworzenia lokalnego klastra drzewnego i mechatronicznego.

W ramach inkubatora zbudowane zostaną m.in. hala produkcyjno-magazynowa dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz budynek biurowo-magazynowy.

„Zaplanowano budowę 39 boksów z zapleczem technicznym, sanitarnym i niezbędną infrastrukturą” – poinformował Szczap. Na realizację projektu gmina Turek pozyskała prawie 5 mln zł z Wielkopolskiego Programu Operacyjnego – poinformował Szczap.

TSI utworzyły w 2003 r. gmina miejska Turek, powiat turecki, Turecka Izba Gospodarcza, Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin i Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów.

Teren strefy obejmuje 160 hektarów położonych w rejonie dróg w kierunku Łodzi i Koła. Obecnie w strefie działa 9 podmiotów gospodarczych.

W 2007 r. 24 ha obszaru TSI włączono do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – podstrefa Turek.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.