PARTNER PORTALU
  • BGK

Turyści nie wejdą już na molo w Kołobrzegu

  • PAP    21 maja 2014 - 07:40
Turyści nie wejdą już na molo w Kołobrzegu

Na molo w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie) rozpoczął się kapitalny remont. Obiekt został całkowicie zamknięty dla spacerowiczów. Prace potrwają do końca listopada.
Władze miasta liczyły na to, że mimo robót turyści w sezonie letnim będą mogli wchodzić na molo. Jak poinformowała Joanna Mirosław z biura prasowego kołobrzeskiego ratusza, wykonawca remontu jednak nie zgodził się na to.

Molo w Kołobrzegu ma 204,2 m długości i 9 m szerokości. Obiekt składa się z 13 powtarzalnych segmentów o rozpiętości 15,5 m, wspartych na 13 żelbetowych filarach.

Czytah też:  Odnowią molo w Kołobrzegu

Zbudowano je w latach 70. Dla spacerowiczów zostało otwarte 19 czerwca 1971 r. Konstrukcji dotychczas nie poddawano kapitalnemu remontowi. Naprawiano jedynie szkody wyrządzone przez sztormy. Rozpoczęte prace są największymi od chwili powstania mola.

Podczas remontu m.in. deski spacerowego pokładu zostaną zastąpione kompozytowymi panelami, które są odporne na działanie wilgoci i soli morskiej. Zamontowane zostaną nowe barierki i oświetlenie.

Odnowione będą też pomieszczenia znajdujące się w tzw. główce, czyli stojącej w morzu betonowej części obiektu w kształcie koła. Ten element prac ma umożliwić ulokowanie tam w przyszłości kawiarni.

Wszystkie prace mają kosztować 2,9 mln zł. Wykonuje je wyłoniona w przetargu firma Hydrobud z Ustronia Morskiego. Remont jest w 75 proc. finansowany z unijnej dotacji udzielonej miastu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.