PARTNER PORTALU
  • BGK

Turystyczna perła nad Wisłą

  • GK    17 marca 2011 - 09:08
Turystyczna perła nad Wisłą

Prezydent Włocławka ogłosił przetarg na budowę nowoczesnej przystani wodnej na lewym brzegu Wisły, za ujściem Zgłowiączki, w okolicach ulicy Piwnej. Inwestycja ruszy w lipcu tego roku.
Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki (zabierz głos, oceń prezydenta) ogłosił przetarg na budowę nowoczesnej przystani wodnej na lewym brzegu Wisły, za ujściem Zgłowiączki, w okolicach ulicy Piwnej. Inwestycja ruszy w lipcu tego roku.

Wykonawca będzie miał za zadanie zbudować przystań wodną wraz z bazą treningową dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego i pomieszczeniami dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Będzie to budynek o kubaturze ponad 18 tys. metrów sześciennych. Znajdą się tam pomieszczenia biurowe z zapleczem sanitarnym, szatnie z natryskami, sauna, pomieszczenia trenerów, sala ergometrów, siłownia, magazyn sprzętu treningowego i pralnia z suszarnią.

WOPR będzie miał do dyspozycji pomieszczenie biurowe z zapleczem sanitarnym oraz szatnie z natryskami. Ponadto znajdzie się tam lokal gastronomiczny z zapleczem i sanitariatami o powierzchni około 300 metrów kwadratowych, sala konferencyjna, punkt medyczny, bosmanat, a także pomieszczenia trenerów.

Na zewnątrz dostępne będą sanitariaty z natryskami, kuchnia i zmywalnia oraz pralnia z suszarnią. Wokół przystani zbudowane będą nowe drogi i parkingi, a także kładka dla pieszych przez rzekę Zgłowiączkę.

Jednostki pływające będą mogły zacumować w zadaszonym basenie postojowym o powierzchni około 4,5 tys. metrów kwadratowych. Przy brzegu, który zostanie umocniony znajdzie się slip z wyciągarką.

Dla jednostek turystycznych będą oddane do użytku pływające pomosty cumownicze. Duże jednostki, takie jak statki spacerowe będą miały wydzielone miejsce do cumowania.

Projekt zakłada wybudowanie stacji sędziowskiej dla toru regatowego oraz trybun dla ponad 600 widzów. Obiekty zostaną oświetlone, tereny zielone zagospodarowane, zmieni się też mała architektura.

Szacunkowa wartość inwestycji to 29 mln 573 tys. zł (bez VAT). Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 11 kwietnia br. Budowa zakończy się zakończy 30 listopada 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • familok, 2011-03-17 11:15:06

    Ludzie siedzą,sami w domach,zamiast rozgladądnąć się.A może mają już jakieś obiekty,godne zauważenia i opieki.Taki obiekt,nalezycie pielęgnowany staje się bezcennym klejnotem.Obojetnie jak to rozumieć.
  • PEREŁKA, 2011-03-17 10:41:09

    Tego typu PEREŁ w Polsce jest więcej. Czasami ludzie nie doceniają tego co mają pod nosem ... a wystarczyło sie dobrze rozejrzeć i oto jest...