PARTNER PORTALU
  • BGK

Tusk: budujemy najwięcej w Europie

  • PAP    17 listopada 2012 - 13:45
Tusk: budujemy najwięcej w Europie

To dla Polaków powód do dumy, że budujemy szybciej i więcej niż ktokolwiek w Europie - powiedział premier Donald Tusk w sobotę. Podsumowując 5 lat rządów, mówił m.in. o tysiącach km zbudowanych autostrad i dróg ekspresowych, orlikach oraz nowych dworcach i lotniskach.
Premier zwrócił uwagę, że ostatnie pięć lat to czas "wielkiego rozwoju cywilizacyjnego naszej ojczyzny". "To dla Polaków powód do dumy, to dla Polaków i także dla was powód do satysfakcji, że czasami z kłopotami, ale budujemy i budujemy szybciej niż ktokolwiek dziś w Europie i więcej niż ktokolwiek dziś w Europie" - powiedział szef rządu podczas Rady Krajowej PO.

Podkreślił, że gdy mówi "budujemy", ma na myśli miliony Polaków, bo to nie ministrowie i parlamentarzyści budują drogi. "Ale to my stwarzamy ramy i możliwości, by Polacy mogli każdego dnia z dumą patrzeć, jak powstają te nowe kilometry dróg, nowe mosty, nowe dworce, nowe lotniska. Te liczby naprawdę są imponujące" - zaznaczył.

Tusk wymienił m.in. 40 nowych lub de facto na nowo zbudowanych lotnisk i dworców, tysiące kilometrów autostrad i dróg ekspresowych. Podkreślił, że otwarto ponad 8 tys. km dróg lokalnych, zbudowano 2600 orlików. Tusk przypomniał także o Euro 2012, które - jak mówił - pokazało całemu światu Polskę od dobrej strony.

"Chcę także przypomnieć, że robiliśmy razem z naszymi obywatelami bardzo dużo, by zmieniło się to, co nazywamy miękką infrastrukturą - to są żłobki i przedszkola. Jeśli chodzi o przedszkola, to już jest w tej chwili dla naszych 4- i 5-latków prawie 90 proc. dostępu do przedszkoli, to dwa razy więcej niż zanim zaczynaliśmy ten wielki projekt" - podkreślił.

Zaznaczył, że chodzi także o nowe przepisy chroniące dzieci przed najbardziej drastycznymi przypadkami przemocy, jak w przypadku pedofilii, przemocy w rodzinie. "Stąd nowoczesna, przyjazna wobec najsłabszych, wobec dzieci ustawa i coraz częściej praktyka urzędów, policji i, Bogu dzięki, także praktyka w naszych rodzinach" - podkreślił.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Gienek, 2012-11-17 21:19:55

    Odnośnie afer to tusk i jego drużyna u mnie ma miejsce numer 1