PARTNER PORTALU
  • BGK

Twierdza Modlin na sprzedaż

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    19 stycznia 2011 - 06:35

Twierdza Modlin już po raz piąty pójdzie pod młotek. Pomimo obniżki ceny, kupców trudno znaleźć. Zainteresowany jest Nowy Dwór Mazowiecki, ale szanse na przejęcie ma małe - zauważa "Życie Warszawy".
Fortyfikacje, które u zbiegu Wisły i Narwi wybudowano na rozkaz Napoleona, są teraz własnością Agencji Mienia Wojskowego. Od 2008 r. już czterokrotnie wystawiane były na sprzedaż, za każdym razem bezskutecznie. Agencja szuka nabywcy obszaru o powierzchni ponad 55 ha, zabudowanego 37 budynkami i innymi obiektami budowlanymi. 

W tym czasie cena twierdzy spadła już o 70 proc. W pierwszym przetargu agencja chciała za nią 220 mln zł, w dwóch następnych - 160 mln zł. Ostatnia licytacja odbyła się w grudniu zeszłego roku. Cena wywoławcza wyniosła już tylko 70 mln zł.

Kolejny przetarg odbędzie się na przełomie marca i kwietnia. "Nie planujemy kolejnego obniżania ceny nieruchomości" - mówi rzeczniczka AMW Małgorzata Golińska. Potencjalnemu nabywcy przysługiwać będzie natomiast 50-procentowa bonifikata z tytułu wpisania obiektu do rejestru zabytków. Oznacza to, że kupiec - jeśli się znajdzie - zapłaci za obiekt 35 mln zł. Więcej o tym dziś w "Życiu Warszawy".

Czytaj też:

Dworzec na sprzedaż 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.