PARTNER PORTALU
  • BGK

Tychy inwestują w kompleks sportowy przed Euro 2012

  • PAP    13 lipca 2011 - 18:10
Tychy inwestują w kompleks sportowy przed Euro 2012

Tychy zainwestują kolejne 750 tys. zł w modernizację kompleksu sportowego Paprocany, gdzie w czasie Euro 2012 mogą trenować piłkarze.
Prace ruszyły w ostatnich dniach. W budynku zaplecza kompleksu wyremontowane zostaną pomieszczenia sanitarne i natryski; wszystkie pokoje zostaną także pomalowane.

Na boisku do piłki nożnej założone będzie oświetlenie, wprowadzony zostanie także system mechanicznego nawadniania murawy. Rozbudowane zostanie boisko do siatkówki.

Zdaniem ekspertów, murawa boiska treningowego należy do największych atutów kompleksu. W ubiegłym tygodniu sprawdzał ją przedstawiciel UEFA, Irlandczyk Stephen Baker, który przeprowadził dokładną analizę gruntu i kontrolował sprzęt do pielęgnacji boiska.

Baker jest specjalistą ds. murawy – to m.in. on prowadził szkolenia dotyczące wykonania boisk piłkarskich na Euro 2012.

„Po przeprowadzeniu bardzo dokładnej i wnikliwej kontroli Stephen Baker stwierdził, że zarówno jakość trawy jak i jej ukorzenienie jest bardzo dobre. Równie ważne jest to, że trawa jest zdrowa, nie ma w niej pleśni czy grzybów. Podobał mu się także stosowany u nas system odwodnienia” – powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach, Marcin Staniczek.

Dbałość o jakość nawierzchni boiska, a przede wszystkim komfort grających tu zawodników, podkreśla też prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

„Odpowiednia nawierzchnia trawiasta to wymóg władz piłkarskich, ale przede wszystkim możliwość rozgrywania meczów przez cały rok, komfortowe warunki gry i mniej kontuzji zawodników. Dlatego nie ustajemy w wysiłkach, by komfort korzystania z kompleksu sportowego Paprocany był jeszcze większy” – zadeklarował prezydent.

Kompleks Paprocany znajduje się nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach. Ekipy piłkarskie miałyby nocować w pobliskim 5-gwiazdkowym hotelu „Piramida”, z którego wielokrotnie korzystała polska kadra, rozgrywająca mecze na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Obecnie spółka Euro 2012 Polska, odpowiedzialna m.in. za przygotowanie centrów pobytowych, pracuje nad wnioskami z niedawnych wizyt w miastach, które znalazły się Katalogu Centrów Pobytowych na Euro 2012.

Oprócz Tychów są to: Władysławowo, Gniewino, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Ostróda, Lubawa, Kołobrzeg, Międzychód, Opalenica, Legionowo, Warszawa, Józefów, Warka, Puławy, Kielce, Wrocław, Jelenia Góra, Kraków i Wieliczka. Na liście jest też 17 ośrodków na Ukrainie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.