PARTNER PORTALU
  • BGK

Tylko połowa stadionu Lecha z kibicami

  • Przegląd prasy/Głos Wielkopolski    14 lutego 2011 - 08:07
Tylko połowa stadionu Lecha z kibicami

Wydział Kontroli i Dyscypliny UEFA ukarał klub KKS Lech Poznań karą grzywny w wysokości 20.000 euro oraz karą meczu bez udziału publiczności w zawieszeniu na dwa lata - informuje "Głos Wielkopolski"
Powodem są liczne zaniedbania w zakresie ewakuacji kibiców: zbyt wąskie drogi, zablokowane przejścia i zbyt zatłoczone przejściami. (Czytaj też: Wykryli 25 poważnych usterek na Lechu)

Wydział Kontroli i Dyscypliny UEFA wydał zaocznie decyzję nakazującą Lechowi ograniczenie sprzedaży biletów na mecz UEFA Ligi Europy ze Sportingiem Braga do połowy całkowitej pojemności stadionu.

Tymczasem teraz, podobnie jak we wrześniu, Michał Prymas wiceprezes spółki Euro Poznań 2012, znów bagatelizuje problem. Jego zdaniem kary nałożone przez UEFA są konsekwencją raportu sporządzonego po meczu Lecha z Juventusem Turyn. Choć pojawiły się w nim konkretne zarzuty, spółka nie czuje się za nie odpowiedzialna. Zdaniem wiceprezesa uwagi dotyczą spraw organizacyjnych, a nie infrastruktury obiektu. - twierdzi "Głos Wielkopolski".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.