PARTNER PORTALU
  • BGK

Tysiące „załatanych” drogowych ubytków w świętokrzyskim

  • FRA    2 grudnia 2009 - 17:09

Prawie 90 tysięcy metrów kwadratowych miały w sumie drogowe dziury, które w tym roku „załatali” drogowcy ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach.
Informację z realizacji robót z zakresu bieżącego utrzymania dróg wojewódzkich w okresie od stycznia do końca  października przyjął obradujący pod przewodnictwem wicemarszałka Zdzisława Wrzałki Zarząd Województwa. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach z zabezpieczonych ponad 4 milionów złotych wydał w wymienionym okresie na remonty cząstkowe jezdni i chodników już ponad 3,6 mln. zł. W ramach tej kwoty wykonano prawie  89 tys. m2 remontu cząstkowego ubytków nawierzchni w różnych technologiach.
 
W 100% wykorzystano środki (ponad 5,5 mln  zł) na krótkie nakładki bitumiczne wykonane w ramach wiosennych robót remontowych  m.in. na odcinku drogi 751 w Michniowie, odc. II Wzdół Kolonia – Kamieniec (wartość robót prawie 1 900 tys. zł) czy drogi  777 Gierlachów – Dwikozy (wartość robót ponad 1,4 mln. zł).

Na remont istniejących  przy drogach wojewódzkich chodników oraz zatok autobusowych  Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich wydał prawie 350 tys. zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.