PARTNER PORTALU
  • BGK

U zbiegu ulic Piłsudskiego, Kierocińskiej i Grabowej w Sosnowcu powstanie nowe rondo

  • AT    15 grudnia 2014 - 09:19
U zbiegu ulic Piłsudskiego, Kierocińskiej i Grabowej w Sosnowcu powstanie nowe rondo

fot.sosnowiec.pl

18 grudnia rozpoczną się prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego, Kierocińskiej i Grabowej w Sosnowcu. Inwestycja, która będzie kosztować 8,1 mln zł ma być gotowa już w październiku 2015 roku.
W ramach przebudowy powstanie nie tylko rondo. W tej chwili autobusy zatrzymujące się w tym rejonie zajmują jeden z dwóch pasów ruchu, dlatego prace obejmą również wybudowanie zatok autobusowych. Zmodernizowane zostaną również miejsca parkingowe przy Przedszkolu Miejskim nr 47, a także przebudowane zostaną przejazdy tramwajowe.

- Ogromnie się cieszę z tej inwestycji i już nie mogę się doczekać otwarcia. Wiem, że to najważniejsza inwestycja dla mieszkańców tej części miasta. To szczególnie ważne dla kierowców, którzy próbują włączyć się do ruchu z ulicy Grabowej i Kierocińskiej – mówił Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca.

Czytaj też: Mieszkania w zamian za rondo w Suwałkach

Inwestycja obejmuje również wybudowanie ścieżki rowerowej a także osobnych prawoskrętów na wszystkich ulicach (bez konieczności przejeżdżania przez rondo).

– Dzięki takim rozwiązaniom w ogromnym stopniu poprawi się bezpieczeństwo. Jest to szczególnie ważne, bo w tym miejscu dochodzi do wielu wypadków i kolizji. Teraz będziemy starali się o dofinansowanie tej inwestycji i liczymy, że nam się to uda – podkreślał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W pierwszej kolejności prace przy budowie ronda skupią się na infrastrukturze kanalizacyjnej, teletechnicznej oraz przebudowie torowiska. – Będziemy robić wszystko by prace nie były uciążliwe dla mieszkańców. Na pewno nie wyłączymy skrzyżowania z użytkowania, wystarczy, że wydzielimy po jednym pasie ruchu w obu kierunkach – tłumaczył Jarosław Szmitke, dyrektor zespołu projektów firmy Skanska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.