PARTNER PORTALU
  • BGK

Uchodźcy z Czeczenii usuwają skutki powodzi

  • PAP    2 czerwca 2010 - 20:34

Uchodźcy z Czeczenii przyjechali z Białegostoku, gdzie mieszkają, do Sandomierza (Świętokrzyskie), by pomóc w usuwaniu skutków powodzi - poinformował dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej ks. Bogusław Pitucha.
Do Sandomierza przybyło ponad 30 Czeczeńców. Pomagają w porządkowaniu zniszczonych przez powódź obiektów Caritasu, a także w prywatnych domach osób starszych i samotnych. Będą pracować w ten sposób do niedzieli.

Według Caritas Archidiecezji Białostockiej, wyjazd jest inicjatywą uchodźców, przebywających w Białymstoku, którymi opiekują się dwie organizacje pozarządowe: Caritas oraz Fundacja Edukacji i Twórczości.

Według wicedyrektora Caritas Archidiecezji Białostockiej Michała Gawła uchodźcy z Czeczenii wykazali się dużą wrażliwością na potrzeby mieszkańców zalanych terenów. Jego zdaniem "ta wrażliwość wypływa stąd, że oni wszyscy przeżyli podobne zdarzenia, które pozbawiają człowieka wszystkiego: zniszczenie dorobku całego życia, bezsilność, łzy. Wiedzą, czym jest przebywanie daleko od swoich rodzinnych stron. Chcą dopomóc powodzianom, by ci mogli pozostać tam, gdzie od lat mieszkali" - napisano na stronie białostockiej organizacji.

Ks. Pitucha powiedział, że w usuwaniu skutków powodzi oraz rozładowywaniu darów pomagali wcześniej maturzyści z Gdańska, którzy przyjechali dzięki Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Do Sandomierza przybywa też wiele pojedynczych osób z całej Polski, aby pomagać powodzianom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • justin231, 2010-06-03 19:32:56

    Islam jest kulurą przyjazną ludziom, ale ma też swój interes nie podlegający dyskusji.