PARTNER PORTALU
  • BGK

Uda się znaleźć środki na szczeciński stadion

  • AT/PAP    28 listopada 2012 - 17:22
Uda się znaleźć środki na szczeciński stadion

21,5 mln zł przeznaczy Szczecin na modernizację stadionu klubu Pogoń - powiedział w środę dziennikarzom prezydent tego miasta Piotr Krzystek. Do roku 2020 nie będzie nowego stadionu - zaznaczył.
ZAKTUALIZOWANA: W obecnej sytuacji gospodarczej państwa i miasta, budowa nowego, dużego obiektu sportowego byłaby wyrazem braku odpowiedzialności - dodał, tłumacząc negatywną decyzję w sprawie wcześniejszych pomysłów budowy nowego stadionu.

"Podjęcie decyzji poprzedziła analiza. Konsultowałem się w tej sprawie z prezydentami miast, w których powstały nowe stadiony, a także z przedstawicielami branży budowlanej i środowisk sportowych. W ocenie moich rozmówców budowa nowego stadionu teraz, to przedsięwzięcie bardzo ryzykowne" - zaznaczył Krzystek. "Nie możemy liczyć, iż sytuacja gospodarcza zmieni się w najbliższym czasie, budowę nowego stadionu powinniśmy przesunąć poza 2020 rok" - powiedział.

Zgodnie z podjętą decyzją prezydent przedstawi autopoprawkę do przygotowanego projektu budżetu miasta na rok 2013. Na modernizację stadionu przeznaczonych zostanie 21,5 mln zł. Środki te pochodzić będą z przesunięcia w czasie przebudowy pasa startowego na lotnisku Aeroklubu Szczecińskiego w dzielnicy Szczecina Dąbie.

Prezydent dodał, że miasto będzie się starać o dodatkowe środki zewnętrzne na modernizację stadionu.

Według założeń w roku 2013 wykonana zostanie niezbędna dokumentacja i rozpoczną się pierwsze prace modernizacyjne. Ich zakres zostanie doprecyzowany z przedstawicielami Pogoni Szczecin.

------ WCZEŚNIEJSZE WIADOMOŚĆI ------

Marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz, w odpowiedzi na apel prezydenta Szczecina, poinformował, że rozważy możliwość zabezpieczenia środków na modernizację stadionu Pogoni w ramach programów unijnych.

 - Pan marszałek przyjął do wiadomości fakt, że modernizacja stadionu jest priorytetem dla władz miasta Szczecina i w odpowiedzi na tak sprecyzowane potrzeby poszuka możliwości dofinansowania tego przedsięwzięcia w ramach oszczędności, które obecnie zgłaszają beneficjenci realizujący projekty ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – poinformowała Gabriela Wiatr, rzecznik prasowa marszałka.

Marszałek oczekuje, że w ślad za prośbą prezydenta, do Urzędu Marszałkowskiego wpłynie formalny wniosek w tej sprawie. Wówczas będzie można rozpocząć procedurę zmierzającą do znalezienia mechanizmu wsparcia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.