PARTNER PORTALU
  • BGK

Udana rewitalizacja - to możliwe

  • Propertydesign.pl    12 kwietnia 2017 - 12:15
Udana rewitalizacja - to możliwe
"Udana rewitalizacja w praktyce" to temat jednej z dyskusji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (Fot. Shutterstock)

Czym jest udana rewitalizacja? Jak z sukcesem tchnąć w stare mury ducha nowoczesności? O trudnej roli konserwatora zabytków i relacjach między inwestorem a samorządem - między innymi o tym będziemy rozmawiać z władzami miast, deweloperami i architektami podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach w dniach 10-12 maja.
Rewitalizacja miejsc z duszą i historią, choć trudna, dłuższa i kosztowna, procentuje w długoletniej perspektywie. Jeśli powstanie prawdziwa perełka architektoniczna, jej wartość rynkowa rośnie, a nowy obiekt ożywia martwą tkankę miejską.

Niejednokrotnie dzięki prywatnemu kapitałowi zdewastowana, poindustrialna przestrzeń otrzymała nowe funkcje i stanowiła wartość dodaną dla lokalnej społeczności. Dzięki takim inwestycjom wszyscy zyskują atrakcyjną przestrzeń publiczną.

Czym jest tak naprawdę udana rewitalizacja? O najciekawszych case studies nie tylko z Polski, a także o roli konserwatora zabytków, samorządu, administracji i ich relacjach z inwestorami oraz o korzyściach jakie niesie rewitalizacja dla miasta, mieszkańców i samego inwestora. Właśnie o tym będzie rozmawiać podczas sesji "Udana rewitalizacja w praktyce" już 11 maja br. w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Pełna agenda Kongresu dostępna jest na www.eecpoland.eu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.