PARTNER PORTALU
  • BGK

UE dofinansuje modernizację Pałacu Krzysztofory

  • PAP    31 maja 2012 - 15:13
UE dofinansuje modernizację Pałacu Krzysztofory

Ponad 16,5 mln zł ze środków Unii Europejskiej otrzyma Kraków na modernizację Pałacu Krzysztofory - głównej siedziby Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace w skrzydle zachodnim budynku.
W czwartek umowę wstępną dotyczącą unijnej dotacji podpisali marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa i zastępca prezydenta Krakowa Tadeusz Trzmiel.

Modernizacja Pałacu Krzysztofory trwa od kilku lat i jest podzielona na etapy. 14 czerwca ukończony zostanie remont obiektu od strony ul. Jagiellońskiej.

Dzięki pieniądzom z UE możliwe będzie rozpoczęcie kolejnych prac w skrzydle zachodnim pałacu, w którym będą się mieścić: część wystawy stałej, centrum konferencyjne, biura i pracownie muzealne.

Ta część inwestycji ma kosztować w sumie 24 mln zł, z czego ponad 16,5 mln zł to środki UE, 3 mln zł pochodzi z dotacji Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, a reszta stanowi wkład własny muzeum.

Realizacja projektu, znajdującego się na liście projektów kluczowych Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, ma się zakończyć za dwa lata.

"Chcemy zwiększyć przestrzeń ekspozycyjną, unowocześnić muzealne zaplecze i powiększyć pracownie naukowe, które pracują na rzecz wszystkich oddziałów muzeum" - mówił wicedyrektor Muzeum Historycznego Jacek Salwiński.

Wiceprezydent Krakowa Tadeusz Trzmiel podkreślił, że modernizacja Pałacu Krzysztofory to kolejny po Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK) i Centrum Kongresowo-Koncertowym projekt w dziedzinie infrastruktury kulturalnej Krakowa, współfinansowany ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.