PARTNER PORTALU
  • BGK

UE dofinansuje remont basenu, stadionu i hali sportowej w Opatowie

  • PAP    2 lutego 2013 - 09:07
UE dofinansuje remont basenu, stadionu i hali sportowej w Opatowie

Prawie 4 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego otrzyma Opatów (Świętokrzyskie) na rewitalizację obiektów sportowych i rekreacyjnych. 1 lutego burmistrz miasta podpisał umowę o dofinansowanie inwestycji z Urzędem Marszałkowskim w Kielcach.
Łączna wartość prac wyceniana jest na ponad 6,5 mln zł. Jak powiedział PAP burmistrz Opatowa Andrzej Chaniecki, najważniejszą inwestycją będzie przebudowa otwartego basenu oraz terenów rekreacyjnych położonych wokół niego.

"Od kilkunastu lat ten basen jest nieczynny. (...) Odnowimy nieckę basenową i uporządkujemy otoczenie. Mam nadzieję, że kiedy nadejdą lepsze czasy, uda nam się ten obiekt zadaszyć" - dodał.

Kolejną inwestycją realizowaną dzięki środkom unijnym będzie modernizacja stadionu miejskiego i infrastruktury towarzyszącej. "Planujemy m.in. wybudowanie zadaszenia trybun dla 200 osób, po obu stronach boiska, budowę parkingu, przebudowę budynku socjalnego oraz przedłużenie bieżni oraz boiska treningowego. Zainstalowane będzie także nowe oświetlenie" - poinformował Chaniecki.

Dofinansowaniem objęto także modernizację opatowskiego amfiteatru. Według Chanieckiego "Po remoncie będzie to zupełnie nowy obiekt." Przebudowana będzie scena, zadaszenie oraz siedzenia. Wokół pojawią się także ekrany akustyczne.

Według planów najdłużej potrwają prace związane z przebudową basenu i jego otoczenia. Według planów mają się zakończyć w 2014 roku. Natomiast jeszcze w tym roku mają zostać zakończone prace na stadionie i w amfiteatrze.

Jak zapowiedział burmistrz Chaniecki, przetarg na przebudowę stadionu i amfiteatru odbędzie się najpóźniej w kwietniu b.r.

Opatów jest miastem powiatowym znajdującym się we wschodniej części województwa świętokrzyskiego. Zamieszkuje go 6,5 tysiąca osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.